Letní překvapení z Ústeckého kraje

0
758
Buková hora - Humboldtova vyhlídka

Co čeká turisty v letošním létě v Ústeckém kraji? V Dolním Poohří mohou zjistit návštěvníci novinky z publikace „Novinky v Dolním Poohří“ nebo v Litoměřicích vyzkoušet novou lodní linku.

V běhu jsou tradiční akce pro širokou veřejnost. Pod novým názvem Agaraton nabídne šest tras pro pěší, běžce i cyklisty napříč celým Dolním Poohřím od Perštejna do Peruce. Chybět nebude ani tradiční prázdninový Den Ohře, který se letos přesune na výstaviště v Lounech. Konat se bude 22. července.

Nová lodní linka spojuje Litoměřice s Terezínem

V pátek 9. června zahájila provoz zcela nová a jedinečná turistická lodní linka T93, která po vodě spojuje Litoměřice s Terezínem. V provozu bude během celé turistické sezóny. Přístaviště této unikátní lodní linky se nachází v Litoměřicích na Lodním náměstí a v Terezíně nedaleko pietního místa u řeky Ohře, kde bylo zřízeno zcela nové plovoucí molo a přístupová cesta k němu. Linka je provozována malou loďkou s kapacitou maximálně 11 osob. Větší plavidlo nelze po Ohři použít z důvodu malé hloubky řeky. Díky tomu však bude moci plout ve větším intervalu, tj. každý den, mimo pondělí, tato linka nabídne osm párů spojů, první vždy v 9:00 z Litoměřic a poslední v 17:35 z Terezína. První plavba pro veřejnost se uskuteční v pátek 9. června ve 13:00 z Litoměřic.

OKRUH CÍRKEVNÍCH PAMÁTEK V LITOMĚŘICÍCH

I letos pro Vás připravili v Českém středohoří Okruh církevních památek po Litoměřicích ve spolupráci s městem Litoměřice. Startuje se v červenci a na co se můžete těšit? Čeká na Vás voucher, který zahrnuje 4 sakrální památky: kostel Všech svatých, kostel sv. Jakuba, katedrála sv. Štěpána a vyhlídková věž u katedrály.

Těmito památkami Vás provedou průvodci v časech 10,30 a 14,30 hodin od pondělí do neděle se startem v informačním centru. Až navštívíte všechny památky a získáte všechna razítka na svůj voucher, můžete si dát za odměnu lahodnou kávu (v hodnotě 50 Kč) ve Fér Kafe v parku Václava Havla, anebo v LorefaKafe na Tržnici Felixe Holzmana. Těchto výhodných voucherů můžete využít až do 3. září 2023. Ceny voucherů jsou 150,- Kč, snížené 120,- Kč, dítě zdarma. Tak přijeďte do Litoměřic za poznáním!

VERNEŘICKÝM STŘEDOHOŘÍM NA KOLE

V Českém středohoří se cyklisté mohou v roce 2023 těšit na řadu novinek. Jde zejména o nové cyklotrasy, které agentura nechala díky podpoře Ústeckého kraje vyznačit. Nejdelší z nových cyklotras nese číselné označení 3124 a dovede cyklisty od Labe v Těchlovicích na Bukovou horu, k Víťově rozhledně u Náčkovic nebo do historického městečka Úštěk. Trasa se u Lounek napojuje zpět na Labskou stezku a má celkem 48 km. Druhou novou trasou je cyklotrasa č. 3125. Ta se od výše uvedené trasy odpojuje ve Verneřicích a vede přes malebnou vesničku Merboltice do údolí řeky Ploučnice, kde se ve Starém Šachově napojuje na páteřní cyklotrasu č. 15 – Cyklostezku Ploučnice. Tato část středohoří je na cykloturistické trasy poměrně chudá a je tak cykloturisty neprávem opomíjená. Kopcovitý terén láká k projížďkám na elektrokole. Třetí nově vyznačenou cyklotrasou je další část alternativní trasy Labské stezky značené jako cyklotrasa 2A. Ta vznikla na pravém břehu Labe mezi Štětím a Roudnicí nad Labem.

www.branadocech.cz

zámek Benešov nad Ploučnicí
Víťova rozhledna

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here