Mělnické kulturní léto, to je letní gejzír zábavy pro malé i velké

0
450
Stand Slam

Začátek letních radovánek odstartuje Moře u Mělníka, festival jídla, hudby a divadla v parku Na Podolí 8. 7. Návštěvníky čeká mimo jiné bubenická show a samba tanečnice, Divadlo bratří Formanů, Loutky bez hranic či kuchařská show.

Programu Mělnického kulturního léta se jako každoročně účastní i Mělnické kulturní centrum. V srpnu připravuje velké i komorní akce ve svých pobočkách, v sadech u Masarykova kulturního domu a na náměstí Míru. Řada zábavných i vzdělávacích programů bude patřit také dětem.

Slavnostní otevření relaxačního parku v Tykalových sadech u MKD doprovodí 7. 8. odpoledne Velký dechový orchestr MKD Mělník, večer už bude patřit pozitivně nabité muzice dixielandové kapely Black Buřiňos. Dne 8. 8. se mohou diváci těšit na představení kombinující detektivku a kabaretní pásmo ŽižKabaret aneb Slavné mordy žižkovské.

Novocirkusové představení Mise Omega umělecké dvojice Koťátko zkázy nadchne 14. 8. nejen prvky párové akrobacie a pohybového divadla, ale především i klaunerie plné tajných agentů, záchrany světa a originálního humoru. Dne 15. 8. se v MKD otevřou říční lázně Antonína Důry, kouzelník Arnoštek napne lano a představení Rozmarné léto Divadelního spolku Kašpar může začít. Tabasker přiveze do sadů u MKD svůj klezmer říznutý gypsy music a folklorem 16. 8. Novocirkusový a taneční soubor Holektiv nabídne 17. 8. odpolední Lekci špičkování, propojující techniku klasického baletu s párovou akrobacií a groteskou. Večer se pak v rámci Dne knihovny uskuteční velkolepá letní přehlídka slam poetry&stand up comedyLet´sHave a Drink za účasti českých špiček v oboru.

Závěrečný koncert letního parku v podání sboru Chrapot a Jiřího Knotte zazní 20. 8.. V MKD odehraje 21. 8. Divadlo Kalich dojemný příběh Oskar a růžová paní, o smyslu a kráse života i v té nejtěžší chvíli. Na náměstí Míru to 22. 8. rozbalí Top DreamCompany ve stylu funk, soul &grove a o den později, 23. 8., je vystřídá Recombination souboru Blackout Paradox s ohnivými a pyrotechnickými efekty.

Odkud si pořídíte nejkrásnější selfie se soutokem Labe a Vltavy, anebo se slavným mělnickým zámkem nad vinicí? Přeci z paluby výletní lodi Fidelio, která po celé léto brázdí vody pod Mělníkem. Tomu, pro koho by snad bylo v letním městě slunce a horka příliš, nabízí své chladné, temné a tajemství ukrývající chodby středověké mělnické podzemí.

Kontakt:

Mělnické kulturní centrum, z.ú. – Mekuc

U Sadů 323, 276 01 Mělník

Tel.: +420 315 622 612

E-mail: info@mekuc.cz

www.mekuc.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here