Kdo se představí v kláštereckém Krytu?

0
623
zámek Klášterec nad Ohří foto Vojta Marvan

V červenci se v Krytu představí Bela Schenková i Jaroslav Svěcený. V Klášterci nad Ohří funguje již více než 20 let městská galerie Kryt. Pořádáme mimo jiné edukační výstavy věnované různým milníkům naší historie či významných osobnostem.

Za dobu svého působení se zde také vystřídala řada známých i méně známých osobností. Za všechny jmenujme fotografa Antonína Kratochvíla, hudebníka a malíře Laca Decziho, malíře Jiřího Votrubu, Oldřicha Kulhánka, Adolfa Borna, herce Marka Brodského, Ivana Mládka, fotografku Lenku Hatašovou a o letošních letních prázdninách u nás své malby představí další z nich, a to Bela Schenková.

Bela, rodačka z Bratislavy, je ženou mnoha profesí – herečkou, loutkářkou, režisérkou, scenáristkou i malířkou. Dvacet let prožila na cestách s Divadlem ANPU. Působí jako režisérka v Českém rozhlase a jak sama říká: „Baví mě hledat cesty, které možná už použity byly, ale pro mě jsou nové.“

Vystudovala FAMU, obor loutkoherectví. Působila v Experimentálním studiu TUJU, s nímž procestovala Evropu, Mexiko a USA. Spolupracovala s francouzským souborem Voliere Dromesco i s Divadlem bratří Formanů. V roce 1999 založila alternativní výtvarné divadlo ANPU.  Vydala knížku Polívkář z Boudy, kde jsou recepty na polévky, které vařila na cestách s divadlem a s Kateřinou Herčíkovou a Petrem Fejkem založila projekt Pro Psa, který pomáhá trojskému útulku.

Výstava Bely Schenkové bude v Krytu k vidění celé prázdniny, vernisáž se uskuteční v pátek 7. července od 17 hodin.

V Klášterci nad Ohří se také každoročně koná festival vážné hudby Klášterecké hudební prameny. Letos se uskuteční již 19. ročník, festival proběhne opět pod taktovkou houslisty Jaroslava Svěceného a právě tento slavný houslový virtuos zahajuje červencovou vernisáž výstavy v městské galerii Kryt, hudební doprovod tedy bude opravdu ve velkém. Těšit se ale můžete i na další koncerty, v rámci tohoto festivalu se na nádvoří klášterckého zánmku představí například 4tenoři, Cigánski diabli či Jablkoň.

Kontakt:

Galerie Kryt a turistické informační centrum
nám. Dr. E. Beneše 85
Klášterec nad Ohří
tel.: 474 359 685, 734 782 261

Otevřeno: po – pá 8:30 – 17:00, so, ne 9:00 – 17:00
e-mail: galerie@muklasterec.cz, icklasterec@muklasterec.cz
www.klasterec.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here