Mějte se v Mejtě!

0
609

Vysoké Mýto založené králem Přemyslem Otakarem II. se může pyšnit bohatou historií, největším čtvercovým náměstím v Čechách nebo slavnou automobilovou tradicí.

Vnitřním historickým městem vás provede trasa A naučné stezky. Ta vám přiblíží nejvýznamnější místa a památky, např. kostel sv. Vavřince nebo části bývalého opevnění, včetně vstupních bran. Navštívit můžete bránu Litomyšlskou, kde bude po celé léto k vidění výstava „Když ve věži svítá“. Zajímavostí jsou i pamětní desky umístěné v hradební zdi v Jungmannových sadech.

Milovníci přírody jistě ocení výlet do blízkého okolí. Vydat se můžete po trase B naučné stezky plné zábavních prvků. Stezka vás dovede mimo jiné na Vinice do lesního sportovního areálu s venkovní tělocvičnou nebo výběhovými schody, ale hlavně trailovými tratěmi a pumptrackovou dráhou, které ocení cyklisté.

K výletu do okolí můžete použít i koloběžku, kterou si půjčíte v informačním centru. V rámci akce „V Mejtě to je jízda aneb Výprava pro zvídavé děti“ se můžete s celou rodinou vydat na cestu plnou zábavy, tvoření a poznání.

Letní atmosféru doplní tradičně akce v Amfiteátru M-klubu nebo na náměstí Přemysla Otakara II. Návštěvníky z širokého okolí jistě přiláká multižánrový hudební festival Týden hudby v srpnu nebo bohatý program Městských slavností v září.

www.vysoke-myto.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here