MĚLNICKÁ PŘEDSTAVENÍ

0
1929
PODZIMNÍ PLÍSKANICE I SVÁTEČNÍ ADVENTNÍ ATMOSFÉRU STAROBYLÉHO KRÁLOVSKÉHO VĚNNÉHO MĚSTA V LISTOPADU A PROSINCI OBOHATÍ CELÁ ŘADA KULTURNÍCH A SPOLEČENSKÝCH POŘADŮ A AKCÍ.

Dne 4. listopadu hostí Masarykův kulturní dům už třetí ročník divácky oblíbeného Galavečera bojových sportů, při němž se proti renomovaným soupeřům, včetně zahraničních, představí nejlepší reprezentanti Mělníka v boxu, thai boxu a K1. Pozoruhodné představení Novecento (Magické piano) divadla Viola s Emilem Viklickým a Davidem Prachařem, který za tuto roli získal cenu Thálie 2006, přiblíží v MKD divákům strhující příběh geniálního klavíristy dne 21. listopadu. Hudební pozvánkou do předvánočního Mělníka bude 24. listopadu vánoční koncert Dagmar Peckové se souborem Barocco sempre giovane, následovat bude adventní chrámový koncert v kostele sv. Petra a Pavla 3. prosince a vánoční koncert Čechomor Kooperativa Tour v MKD 8. prosince. Tradiční vánoční koncerty mělnických interpretů, pěveckého sboru Chrapot a folklorních souborů Jarošovci a Jarošáček, se uskuteční 13. a 16. prosince.

Tradiční Den města proběhne 25. listopadu, kdy si Mělník připomene 140 let od narození Viktora Dyka. Advent město slavnostně přivítá v neděli 26. listopadu rozsvícením vánočního stromu na náměstí Míru s přehlídkou mladých vín místních vinařů. Řemeslné výrobky, tradiční i originální vánoční dárky, horké víno i medovinu a další dobroty nabídnou na náměstí Míru adventní trhy 2.–3. a 9.–10. prosince a vánoční trhy s doprovodným kulturním programem 15.–17. prosince.

Turistické informační centrum
Legionářů 51, 276 01 Mělník
Tel.: (+420) 315 627 503
E- mail: infocentrum@mekuc.cz
www.mekuc.cz