Na Mělník za vínem, sv. Ludmilou a Chuchlem

0
596

Ani podzimní měsíce nejsou ve městě na soutoku Labe a Vltavy chudé na kulturu! Jako každé září zveme letos v termínu 17.–19.9. všechny přátele dobrého vína a burčáku, městských slavností, tradic, hudby a zábavy na největší a nejstarší vinařský svátek v Čechách – Mělnické vinobraní 2021.

Návštěvníky čeká kromě degustací, historického tržiště a pouťových atrakcí bohatý program na několika scénách, mezi hlavní hvězdy budou patřit Aneta Langerová, Ben Cristovao, Bára Basiková, Ester Kočičková, Vladimír Merta a Jan Hrubý, J.A.R., a dokonce i z dálného východu (až ze slovenské Nitry) na vinobraní zavítají legendární Horkýže Slíže. Chybět nebudou samozřejmě místní interpreti včetně velkolepého Velkého dechového orchestru MKD Mělník.

S vínem je na Mělníku spojeno i jméno sv. Ludmily, nejslavnější zdejší rodačky a české patronky, která zde podle tradice zakládala vinice k produkci mešního vína a vinařskému umění učila i svého vnuka sv. Václava. K letošnímu výročí 1100 let od mučednické smrti první české světice chystá město Mělník v kostele sv. Petra a Pavla slavnostní provedení monumentálního hudebního díla Antonína Dvořáka, oratoria Svatá Ludmila, část 1. – Na nádvoří hradu mělnického, v podání předních sólistů, sboru a orchestru Opery Národního divadla.

Po celé září a říjen potěší malé i velké interaktivní výstava Zachuchleno na motivy oblíbené počítačové hry CHUCHEL od renomovaného českého herního vývojářského studia Amanita Design, kterou návštěvníci najdou v novém sídle Městské knihovny Mělník na nám. Karla IV.

Galerie Ve Věži v gotické Pražské bráně připomene výstavou Vladimír Veselý a jeho žáci památku svého zakladatele, výjimečného výtvarníka a výtvarného pedagoga. Vernisáž se uskuteční 14. 9. 2021.

Pro návštěvníky Mělníka připravilo Turistické informační centrum v době nuceného jarního uzavření nového Průvodce městem Mělník. Brožura plná krásných fotografií seznámí čtenáře s historií i současností města, představí Mělník jako dějiště filmů a seriálů, město kultury a sportu, a nabídne tipy pro rodiny s dětmi i výlety za pamětihodnostmi v okolí.

Mělnické kulturní centrum, o.p.s. – Mekuc
U Sadů 323, 276 01 Mělník
Tel.: +420 315 622 612
E-mail: info@mekuc.cz
www.mekuc.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here