Navštivte Telč

0
810

Přijeďte do jednoho z nejkrásnějších měst České republiky a využijte příjemné ubytování v místních penzionech a hotelích a občerstvěte se v restauracích či na předzahrádkách místních podnikatelů a nechte se unést krásou renesance, kterou do Telče přivezl Zachariáš z Hradce v 16 století.

V letošním roce si připomínáme významná výročí – 30 let od zápisu prvních tří měst Prahy, Českého Krumlova a Telče na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO a 100 let od narození Míly Doleželové, malířky, která tvořila v Telči.

V Telči si nenechte ujít

Státní zámek (dočasně v rekonstrukci, omezený provoz), zámecký park, Telčské podzemí pod náměstím Zachariáše z Hradce s interaktivní zábavně-naučnou expozicí, vyhlídkovou věž sv. Ducha s interaktivní zábavně-naučnou expozicí, vyhlídkovou věž sv. Jakuba, Telčský dům, Městskou galerii Hasičský dům, Jezuitskou kolej, Muzeum techniky – muzeum pro celou rodinu, rozhlednu na Oslednicích, Expozici historie železniční dopravy, volnočasový areál Panský dvůr, zážitkový ranč pro odpočinkovou a aktivní dovolenou.

Jestliže je Telč známá díky své kráse, zachovalosti svého náměstí a zámku, zasluhuje její okolí nemenší pozornost.

Využijte vycházkové trasy do okolí, značené cyklostezky a hipostezky, několik naučných vycházkových tras, cyklostezku, inline stezku a singletrailový areál v Lipkách, můžete plnit úkoly s mobilní aplikací „Skryté příběhy“ nebo projet nově vybudovanou přírodní cyklostezku z Telče kolem kaple svatého Karla v Lipkách do Řásné, odkud můžete pokračovat k nejvyššímu vrcholu Českomoravské vrchoviny Javořici (837 m n.m.) nebo na lovecký hrad Roštejn ukrytý v lesích s oborou a naučnou stezkou.

Informační centrum Městského úřadu Telč
nám. Zachariáše z Hradce 10, 588 56 Telč
Tel.: +420 567 112 407-8
E-mail: info@telc.eu
www.telc.eu

Text a foto: Město Telč

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here