Prázdninová pozvánka do Dačic

0
842

Nejvýchodněji položené město Jihočeského kraje je vhodným východiskem do zajímavých turistických oblastí. Kromě značených tras tu najdete i další doporučené okruhy a stezky, které spojují to nejlepší, co zdejší region nabízí.

Přímo ve městě by milovníci památek neměli minout prohlídkovou trasu dačického zámku. Návštěvníci rozhleden si můžou vyběhnout na renesanční věž a prohlédnout si Dačice z výšky. Muzeum tu máme tradiční městské, ale i soukromé letecké, které v letošním roce rozšířilo a aktualizovalo svoji expozici. Vyznavače krás fauny a flóry určitě potěší vycházka
naučnou stezkou po přírodních zajímavostech. Pro malé i velké bikery jsme vybudovali cykloplácek a skateboardové hřiště. Zdejší krajinu zdobí stovky kapliček, křížů, božích muk a návesních kostelíků. I ty potkáte během svých výletů. Příjemné koupání najdete v okolních lesích, ale i na městském koupališti.

Pokud vám po turistických túrách ještě zbyde chuť a čas na kulturní zážitek, přijměte v červenci pozvání do komorního prostředí zámeckého nádvoří na hudebně divadelní festival Dačická kostka (2.-12.7.) nebo v srpnu na oblíbené řezbářské sympozium Dačická řežba (17.–22.8.).

Infocentrum Dačice
Palackého nám. 1/I, 380 13 Dačice
Tel.: +420 384 401 265
E-mail: info@dacice.cz
www.dacice.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here