#Prostějov baví

0
784

Ubytujte se s rodinou nebo kamarády na dvě noci v Prostějově a získejte poukázku pro návštěvu vybrané aktivity v Prostějově a okolí!

PAMÁTKY ZDARMA                                                                                              Prostějovská radnice
Výstup na radniční věž
Muzeum Prostějovska
Galerie Špalíček
Červený domek v Kostelci na Hané
AKTIVITY ZDARMA
Aquapark Prostějov – celodenní vstupenka
Minigolf – vstupné na 2 hodiny hry
Šmoulíkov – 1 hodina pro dítě od 3 do 12 let zdarma
Laser Aréna – 1 hra pro dvě osoby
Vstupenka do kina METRO 70 (nebo letního kina METRO 70)
Botanická zahrada
PARTNEŘI:
Domovní správa Prostějov, s. r. o.
Aquapark Koupelky
Šmoulíkov
Laser Aréna
Kino Metro 70
FCC Environment

Skrytý příběh Prostějova                                                                                    Město Prostějov se připojilo k městům, která nejen pro rodiny s dětmi nabízí jednu z forem poznání města, a to hrou hledající skrytý příběh. „Hra může být vítaným zpestřením pro volné dny, a to nejen pro návštěvníky města, ale i pro místní,“ říká primátor František Jura.
O co vlastně jde? Vybere se cíl výletu, stáhne se do mobilu připravená mise s off-line mapou, audio nahrávkou příběhu a herními instrukcemi, no a účastník se vydá za zábavou:
„Na každé trase se účastníci zaposlouchají do příběhu vyprávěného historickou postavou, která je spojena s daným místem, a která právě řeší nějaký malér nebo obtížný záměr. Na jednotlivých zastaveních účastnící pomáhají posunovat historii tím, že řeší úkoly, a za to sbírají body. Před časem jsme vyzvali občany, aby sami navrhli, kdo že by měl být onou historickou postavou řešící důležitý úkol, a která bude zároveň průvodcem hrou. Návrhů
jsme dostali mnoho a nejčastěji se objevoval jako průvodce akademik Otto Wichterle. Skrytý příběh v Prostějově je tak příběhem objevení měkkých kontaktních čoček a já věřím, že se lidem bude líbit. Hru je třeba stáhnout do mobilu buď na Google Play nebo App Store.

Něco málo ke scénáři:
Ve městě je 8 zastávek, první z nich je u hlavního vlakového nádraží, pokračujeme
ulicí Svatoplukovou. Na každém stanovišti se hráči zaposlouchají do příběhu Otto Wichterla
a následně splní jeden úkol, který přímo souvisí s danou zastávkou a navíc je vodítkem příběhu vynálezu „čočkostroje“. Na poslední zastávce je možno s průvodcem (virtuálním) se vyfotografovat. Příběh je vystavěn na skutečném objevu měkkých kontaktních čoček a stavbě „čočkostroje“ z tehdy velmi populární stavebnice Merkur. Dozvíme se, jakým protivenstvím ze strany tehdejších úřadů i některých univerzitních kolegů musel prostějovský rodák čelit, ale nevzdal to!

 

 

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here