TRADIČNÍ A POHÁDKOVÉ OSLAVY VELIKONOC V KLÁŠTERECH ČESKÝ KRUMLOV

0
1509

Mimořádně úspěšná výstava k filmové pohádce Anděl Páně 2 na konci března po pěti měsících opustí Kláštery Český Krumlov. Využijte poslední týdny, kdy je v historických prostorách k vidění.

V březnu atraktivní expozici Anděl Páně 2 zpestří speciální komentované prohlídky – jedinečná příležitost dozvědět se mnoho zajímavého od těch nejpovolanějších profesionálů: 3. 3. je na programu komentovaná prohlídka s pracovníky rekvizitní výpravy a filmové stavby a 4. 3. s autorkou výstavy Věrou Krátkou (začátky vždy v 11 a 14 hod.). V sobotu 17. 3. od 10 do 18 hodin se výstava Anděl Páně 2 rozšíří na Klášterní dvůr formou malého dobového trhu „jako z pohádky“. Tradičně se otevřou řemeslné dílny, ve kterých získáte dovednosti hrnčíře, brašnáře, sedláře, knihaře, kováře, pekařky, valchářky, sklářky, mýdlařky či tiskařky pohlednic.

Ve znamení pohádek, vzrušujících příběhů a zábavného poučení se v Klášterech Český Krumlov odehraje také Noc s Andersenem 23. 3. od 18 do 21 hodin. Objevte fascinující svět vzniku knih a knihtisku uprostřed starobylého kláštera. Seznamte se vy i vaše děti s příběhy knih, které změnily svět. Přijďte si vyrobit vlastní výtisk, iluminovat iniciálu, zúčastnit se literárního kvízu.

Nezapomenutelné zážitky slibuje velikonoční program v českokrumlovských klášterech. Na Velký pátek 30. 3. vypukne Dobrodružné hledání pokladů, které by si neměly nechat ujít především šikovné a zvídavé děti, prahnoucí po odhalování tajemství a záhad. Neopakovatelnou atmosféru klášterní architektury můžete vychutnat během Noční komentované prohlídky bývalého kláštera minoritů. Začátky prohlídek jsou v 18, 20 a 22 hod. Mezi 18 až 24 hodinou si v klášterním kostele Božího Těla a Panny Marie nenechte ujít obnovení unikátní krumlovské tradice – Noční bdění u zinscenovaného hrobu Ježíše Krista s čestnou stráží schwarzenberské granátnické gardy. Na Bílou sobotu 31. 3. se od 10 do 18 hod. otevře Řemeslná ulička u Klášterního dvora. Přijďte nahlédnout pod ruce řemeslníků a odneste si tradiční řemeslný výrobek. Seminární místnost od 10 hod. zaplní Velikonoční tvoření pro děti každého věku. Symbolické loučení s andělem Petronelem a čertem Uriášem – dernisáž filmové výstavy Anděl Páně 2 začne v 17 hodin ve Velkém sále. Na Boží hod velikonoční 1. 4. Klášterní dvůr od 14 hod. zaplní Velikonoční slavnost s jitřenkou, pletením pomlázek, barvením vajíček a velikonočními hody za doprovodu folklórní hudby a tance. A na závěr ještě jedno velikonoční překvapení! Na Boží hod velikonoční a o Velikonočním pondělí bude ještě naposledy otevřena pro veřejnost výstava Anděl Páně 2.

 

Kláštery Český Krumlov
www.klasteryck.cz
Facebook: Kláštery Český Krumlov

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here