Třeboň – pojďte se bavit a hrát si

0
929

Třeboň je nejen městem kultury, historie a lázeňství, ale nabízí také dobrodružství, zábavu, poučení a spoustu nezapomenutelných zážitků pro celou rodinu.

Poznání je zábava! Na hravou procházku městem se můžete vydat s Mildou Dubulíkem – dubovým skřítkem a jeho průvodcem pro děti.

Samotného dubového skřítka v životní i nadživotní velikosti potkáte v Domě přírody Třeboňska, kde má pro zvídavé děti i dospělé připravenu spoustu zajímavých her a překvapení.

Také v Domě Štěpánka Netolického na vás čeká interaktivní expozice včetně hravé mobilní aplikace. Dokonce si tu na modelech vyzkoušíte napouštění a vypouštění rybníků i práci s měřícími nástroji.

Na radniční věži nám straší ve věži! Duch Dušín vás provede světem strašidel z rožmberských pověstí. A když vyluštíte tajenku, vysvobodíte zakleté bytosti, dostanete zaslouženou odměnu. Daleký rozhled si užijete nejen z této věže, ale i z bývalé vodárny Na Kopečku.

Na zámku můžete o prázdninách nakouknout do konírny, psí kuchyně i do kasemat v podzemí. Ve sklepeních pod zámkem tady drží pod zámkem vodnickou chásku. Přijďte se bát!

Hrátky se zvířátky a seznámení se s osudy jednotlivých chlupatých a opeřených svěřenců nabízí Záchranná stanice Třeboň pro volně žijící živočichy. Živé šupináče spatříte v akváriích ve Vratislavském domě. Dřevěná, ale i živá zvířátka potkáte v Dřevěné ZOO u rybníka Svět.

V Muzeu Třeboň v marcipánu mají nejen neobvyklou expozici o historii Třeboně a jejích pověstech v marcipánových modelech, ale také tvořivou dílnu pro děti. Muzeum Jana Žižky si pro vás připravilo originály rekvizit a zbraní z pohádek a historických filmů.

Hurá do přírody! V Třeboni a okolí můžete do přírody na kole i pěšky, taky na vodu, na ryby, na koně, na brusle, na minigolf i na různě zaměřená hřiště. Vodní hrátky si užijete na plážích u rybníků i ve wellness centru v lázních. Máme tu loutkové divadlo i kino a místa, kde se točily slavné pohádky.

Nepřeberné je množství tipů na výlety a zajímavá místa v okolí.

A co takhle dobrodružná Cesta kolem Světa? Za 60 minut? To je možné jen v Třeboni! Výletní loď vás proveze po hladině rybníka Svět kolem dokola.

Každou hodinu vyráží na okružní jízdu také výletní vláček Třeboňáček.

Tak co? Potkáme se v létě v Třeboni?
Další lahůdky na:
www.itrebon.cz
www.facebook.com/itrebon.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here