TURISTICKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM, PRVNÍ KROK NA VAŠICH CESTÁCH

0
2121

Pohlednice roku 2018
Asociace turistických informačních center ČR (A.T.I.C. ČR) byla partnerem již 21. ročníku soutěže „O nejhezčí turistickou pohlednici České republiky 2018“. Soutěž proběhla v Brně ve dnech 18–21. ledna 2018. Vítězná pohlednice jednoobrázková se jmenuje „Ještěd“, autorem fotografie je Ladislav Renner. Mezi víceobrázkovými zvítězila pohlednice z Informačního centra Hořice, nazvaná příznačně „Hořice“. Také speciální cena A.T.I.C. ČR putovala do Hořic za pohlednici „Hořice – město kamenné krásy“. Autorem hořických snímků na obou pohlednicích je fotograf Ladislav Průcha.

A.T.I.C. ČR vzdělává pracovníky infocenter
Uplynulý rok 2016 byl již dvanáctým v pořadí, kdy asociace zajistila svým členům vzdělávací aktivity. Během roku proběhlo ve 13 krajích 13 vzdělávacích seminářů, jichž se zúčastnilo 296 pracovníků TIC. Nejčastějším a novým lákavým tématem seminářů byl „Obsahový marketing a využití infografiky v cestovním ruchu“, jenž se uskutečnil hned ve 4 krajích. Semináře budou pokračovat opět v roce 2018 obohacené o další témata. Již 2. 3. 2018 se v Ostravě uskutečnil vzdělávací seminář na téma „Turistické informační centrum ve středoevropském kontextu“, jehož se zúčastnilo několik desítek pracovníků TIC a dalších odborníků.

Jarní členské fórum se uskuteční v Hranicích
Ve dnech 19.– 20. dubna 2018 se v Hranicích uskuteční první letošní společné jednání pracovníků informačních center z řad členů A.T.I.C. ČR, jichž je nyní již 318, vč. poboček.

TURIST PROPAG 2018
A.T.I.C. ČR v roli spolupořadatele podpoří 3. ročník soutěžní přehlídky turisticko-propagačních materiálů (tiskovin) v českém jazyce TURISTPROPAG, organizovanou Zlatým pruhem Polabí. Soutěž „O turistickou informaci roku 2018“ se uskuteční při veletrhu cestovního ruchu Regiony ČR 2018 v Lysé nad Labem ve dnech 12.–15. 4. 2018. Až do 15. března je možné zasílat přihlášky do jednotlivých kategorií, od např. trhacích map, turistických průvodců, PR materiálů až po katalogy cestovních kanceláří a agentur. Soutěžit se bude i mezi kalendáři a publikacemi. Samostatnou částí soutěže bude „Zpravodaj roku 2018“ věnovaný městským a obecním periodikům.

Mapa ČR
Turistická informační centra (TIC) jsou spolu na jedné velké mapě České republiky, která navíc na zadní straně nabízí více než 380 kontaktů na tato certifikovaná TIC. Mapa byla vydána v prosinci 2017 a před letošní letní sezonou bude opět distribuována do informačních center.

 

FOTO: Speciální cena A.T.I.C. ČR
„Hořice – město kamenné krásy“ – Ladislav Průcha

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here