ZÁMEK KYNŽVART

0
2582

V malebném lázeňském Karlovarském kraji nedaleko města Lázně Kynžvart, se tyčí Státní zámek Kynžvart. Reprezentační sídlo významného šlechtického rodu Metternichů nechal do současné klasicistní podoby přestavět nejznámější člen tohoto rodu, významný diplomat a kancléř Klement Metternich.

Tento velký muž udržoval styky s nejvýznamnějšími osobnostmi 19. století. Od nich získával kancléř množství diplomatických darů, z nichž mnoho můžete spatřit právě na zámku Kynžvart. K diplomatickým darům z Ruska patří například malachitové vázy či rozměrný kulečníkový stůl. Kancléř Metternich udržoval vztahy nejen s evropskými politiky, nýbrž i s osobnostmi z celého světa. Jednou z těchto osobností byl i egyptský místokrál Muhammad Alí Paša, od kterého kancléř získal 2 egyptské mumie ve zdobených rakvích. Ty dnes můžete na zámku obdivovat jako na jednom z mála míst v České republice, v zámeckém muzeu, kde se nachází další exponáty spojené s největší vášní kancléře Metternicha-sběratelstvím.

Kancléř Metternich nechal nejenom přestavět zámek do současné podoby, vybudoval také park v anglickém stylu, jehož rozloha je necelých 300 ha, malebně obklopující zámek. V něm se můžete seznámit s historií zahradního umění a kochat se severoamerickými dřevinami. Zámek Kynžvart má tedy svým návštěvníkům jistě co nabídnout, ať už se jedná o cenné historické sbírky, či přírodní atraktivity.

www.zamek-kynzvart.eu


VELKÝ KVÍZ STRAHOVSKÉ KNIHOVNY

 

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here