HRÁDECKÉ TROJZEMÍ

0
940

Město Hrádek nad Nisou díky své poloze nabízí podmínky pro podnikání výletů do Lužických nebo sousedních Žitavských hor. Na své si zde přijdou cyklisté i turisté.

Cyklisté i pěší turisté hojně využívají množství různě obtížných stezek v Lužických a Žitavských horách. Skvělým tipem na výlet po rovině je návštěva sousedního historického města Žitava nebo kláštera v St. Marienthalu, ke kterému vede cyklostezka hlubokým údolím Nisy. Nenáročným stoupáním se dostanete do Oybina se skalním hradem a kulisami pískovcových skal.

Množství stezek v okolí města nadchne i náročné cyklisty, kteří dávají přednost jízdě v terénu. Romantické vyhlídky nad městem Hrádek nad Nisou nabízejí pohled do tři zemi najednou. Dominantou okolí města je Popova skála, ze které jsou na dosah Krkonoše, Jizerské a Lužické hory.

Milovníci vody mají v areálu Kristýna k dispozici půjčovnu lodí. Po Nise je možné plout od Machnina až po německé město Ostritz. Navečer si můžete zacvičit ve venkovním fitness parku se 14 prvky, které jsou rozmístěné na březích jezera.

In-line dráhy v celkové délce přes 5 km spojují město s rekreačním areálem Kristyna a Trojmezím, místem, kde se na řece Nise setkávají české, německé a polské státní hranice.

Informační centrum Brána Trojzemí
Horní náměstí 71
Hrádek nad Nisou, 463 34
Tel.: +420 482 319 719
www.branatrojzemi.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here