Valtice

0
965

Památky UNESCO jako živoucí vzpomínka na dávnou a vznešenou historii rodu Lichtensteinů, chráněná krajinná území, endemická fauna i flora, víno a prosluněné vinice, cyklo i pěší turistika, kultura a hudební festivaly, relax, nebo jen průjezd do rakouského Schrattenbergu. Ať už Vás k nám přivede cokoliv, věříme, že Vás vzpomínka na slunné Valtice v srdci Lednickovaltického areálu zůstane dlouho hřát a naplní Vás pozitivní energií.

Boří les, uměle vytvořený rodem Lichtensteinů, rozkládající se mezi Valticemi, Lednicí, Charvátskou Novou Vsí, Poštornou a Břeclaví je protkán cyklostezkami, které jak pěší, tak cyklisty zavedou k pohádkovým stavbám. Romantickému zámečku Rendez-vous zasvěcenému bohyni lovu Dianě, tajemně vyhlížející tříboké kapli sv Huberta, chrámu s krytým sloupořadím a sousoším Tří Grácií, zemědělskému statku Nový dvůr, který byl svého času chloubou rodu Lichtensteinů.

Část Bořího lesa si můžete prohlédnout i z okna vlaku. Trať Břeclav – Znojmo, se zastávkou ve Valticích, vede podél jeho okraje. Cestou z Břeclavi do Valtic se nad horizontem otevře pohled na dominantní Kolonádu na Reistně.

Naopak po cestě z Mikulova do Valtic si vás magicky přitáhne svou majestátností kostel Nanebevzetí Panny Marie na historickém náměstí. Vzduch sluncem zalitý osvěžují valtické kašny, které sloužily lidu již v dávné historii.

Při dokonalém zkoumání narazíte na kašnu římského boha Neptuna. Cestu k radnici na náměstí zdobí kašna se sochou mladé dívky držící džbán. V nádherném prostředí dvora domu, kde sídlí turistické informační centrum, najdete oázu klidu u další z valtických kašen. Zámek, barokní perla a někdejší rezidenční sídlo poodkrývá tajemství soukromí starobylého rodu, který zde žil až do roku 1945.

Anglickým zámeckým parkem se můžete vydat až na hraniční přechod Valtice – Schrattenberg a projít se k rakouským sousedům Stezkou bosou nohou. Stezka je otevřena celoročně, má 12 zastavení a přijdou si zde na své jak děti, tak dospělí. Ať už u nás ve Valticích strávíte jen pár hodin nebo několik dní, jistě ve Vás zůstane nezaměnitelná atmosféra tohoto nádherného koutu jižní Moravy.

Turistické informační centrum Valtice
nám. Svobody 4, 691 42, Valtice
Tel.: +420 734 256 709
Tel.: +420 731 164 599

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here