Zahájení turistické sezóny a výročí města Turnov

0
821

Po sedmnácté se letos bude konat akce Český ráj dětem, která tradičně zahajuje turistickou sezónu v Českém ráji. Proběhne v sobotu 30. dubna 2022 a jak již název napovídá, je určena především rodinám s dětmi.

Akce vychází z úspěšné celoroční turistické hry „Za pověstmi Českého ráje“. V letošním putování zavítáte do Hruboskalského skalního města a na hrad Valdštejn. Děti i dospělí si vyzkouší své znalosti Českého ráje, setkají se s postavami z českorajských pověstí a za úspěšné splnění všech úkolů obdrží malou odměnu. V cíli pochodu, ve Sportovně rekreačním areálu Maškova zahrada v Turnově, je připraven bohatý kulturní program a zajímavé atrakce pro děti. Celý den vyvrcholí příjezdem krále Granáta s královnou a družinou a symbolickým předáním vlády nad pohádkovou krajinou. Bližší informace najdete na webových stránkách infocentra.

Na jaře se vydejte na výlet do Hruboskalského skalního města, kde leží hrad Valdštejn – rodový hrad pánů z Valdštejna. V dubnu bude otevřen o víkendech a svátcích. I v letošním roce se Valdštejn stane dějištěm mnoha zajímavých akcí. Těšit se můžete na dětmi oblíbené prohlídky s loupeživým rytířem či princeznou. Zveme vás také na úspěšné noční prohlídky o tradiční akce, jakými jsou např. pouť, rytíři, Hradozámecká noc či Dětské hry a klání. Podrobný program a aktuální informace o otevírací době najdete na webových a facebookových stránkách hradu.

V roce 2022 slaví Turnov 750. let od první písemné zmínky. K tomuto výročí se chystá řada kulturních a sportovních událostí, které se budou konat po celý rok. Více informací na webových stránkách www.turnov.cz.

Regionální turistické informační
centrum Turnov
náměstí Českého ráje 26, 511 01 Turnov
Tel.: +420 484 803 041-2
E-mail: info@turnov.cz
www.infocentrum-turnov.cz

Hrad Valdštejn
Kadeřavec 18, 511 22 Turnov
Tel.: +420 739 014 104
Tel.: +420 733 565 254
E-mail: info@hrad-valdstejn.cz
www.hrad-valdstejn.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here