ZÁMEK ALBRECHTSBURG: BIENÁLE PORCELÁNU 12. 8.–4. 11. 2018

0
1295

Albrechtsburg je první v Německu postavený zámek. Jeho pozdně gotická architektura je dodnes ohromující. Světlé fasády a velká okna v kontrastu s tmavým gotickým dómem v pozadí se zrcadlí na hladině Labe a vytváří dokonalé panorama. Na třech podlažích láká na zámek návštěvníky rozsáhlá expozice »Zámek Albrechtsburg – Trendsetter od roku 1471« o historii evropského porcelánu.

Český audioguide je v ceně vstupenky. Vstupenky lze zakoupit se skupinovou slevou, od 15 osob stojí 6,50 € na osobu, od 15 žáků 3 € . Vyplatí se navštívit i sousední dóm, mistrovské dílo gotiky. Nebo jít na procházku historickým centrem Míšně. Cesta dolů k novodobé míšeňské porcelánce trvá zhruba dvacet minut. Na prohlídku muzea porcelánu v míšeňské manufaktuře i expozice na zámku Albrechtsburg existuje zvýhodněná kombinovaná vstupenka (14 € , zlevněná 7 € , rodinná 30 € ).

Od 12. srpna do 4. listopadu 2018 se na zámku Albrechtsburg koná mezinárodní bienále porcelánu. Pro bienále je na stálé výstavě vyhrazeno sedm místností o celkové ploše 400 m². Platí vstupenka na výstavu »Zámek Albrechtsburg – Trendsetter od roku 1471“.

www.drazdany.info/albrechtsburg

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here