ZÁMEK WEESENSTEIN: MIMOŘÁDNÁ VÝSTAVA BOMBENSICHER! UMĚNÍ V BEZPEČÍ V ROCE 1945 24. Probíhá 3.–3. 10. 2018

0
1416

Zámek Weesenstein má pro návštěvníky audioprůvodce v českém, německém a anglickém jazyce (2 €). Na celkem 25 stanovištích v zámeckých budovách se návštěvník dozví nejen zajímavosti o stavbě zámku a jeho historii, ale i poutavé příběhy a legendy. Nově nabízí zámek Weesenstein i speciální audioprůvodce s verzí pro děti. Vstupenky lze zakoupit se skupinovou slevou, od 15 osob stojí 4,50 € na osobu, od 15 žáků 2 €.

Od 24. března do 3. října 2018 se na zámku Weesenstein bude konat mimořádná výstava. Velkolepé obrazy mezi mohutnými hradními zdmi avtmavých sklepeních? Ušlechtilý porcelán, jemné kresby, drahé knihy a cenné hodiny uzamčené v dřevěných bednách? V roce 2018, k 700. výročí prvních písemných zmínek o zámku, se na Weesensteinu koná vzrušující výstava o tom, jak zámek během druhé světové války posloužil jako skrýš uměleckých pokladů.

Jak se válka přibližovala k hranicím Německa, bylo nutné najít bezpečná místa mimo velká města. V úvahu připadaly četné saské hrady, zámky a panská sídla. Kromě míšeňského Albrechtsburgu a pevnosti Königstein byl jeden hlavních depozitářů založen i na zámku Weesenstein.

Dramatické časy v posledních letech války a v poválečném období, kdy bylo nutné uschovat nenahraditelné umělecké dědictví a historické poklady před ničivým válečným děním přibližuje mimořádná výstava „Bombensicher! Kunstversteck Weesenstein 1945“. eesenstein 1945“.

www.drazdany.info/weesenstein

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here