Pomlázku si letos vyrobíte na Lipně

0
839

Velikonoční svátky i se školními prázdninami slibují pět krásných dní volna a jsou tedy ideální příležitostí vyrazit na jarní dovolenou na Lipno. Zázemí rodinám i partě přátel poskytne hotel Element nebo kemp Modřín, který letos poprvé otevře ve středu 13. dubna a je vhodný nejen pro stany, ale i pro obytné vozy a karavany.        Na Bílou sobotu i Velikonoční neděli je připraven bohatý program a tradiční velikonoční menu nachystala i restaurace Stodola a cukrárna Povidloň.

Prodloužený víkend plný zábavy a také odpočinku. Tak budou vypadat Velikonoce v Rodinném areálu na Lipně, kde máte v krásném prostředí šumavské přírody na výběr spoustu aktivit, kterým se můžete věnovat.  Na jarní počasí se bezpochyby těší všichni milovníci cyklistiky. Na Lipně se dostanou do svého živlu, protože v okolí lipenského jezera je hustá síť cyklostezek a každý si najde tu svou. Na nenáročnou trasu kolem jezera můžete navíc vyrazit nejen na kole, ale například i na koloběžce nebo inline bruslích. Ani jedno z toho však nemusíte vozit s sebou. Na Lipně je otevřena půjčovna Kapitanát, kde pořídíte nejen kola, elektrokola, silniční koloběžky a brusle, ale i příslušenství v podobě vozíku za kolo, dětské sedačky a další.

Dáváte-li přednost zábavě bez nutnosti šlapání nebo častého odrážení, vyzkoušejte sjezd koloběžkou z vrcholu hory Kramolín od Stezky korunami stromů. Téměř čtyřkilometrová trasa zajistí vlití trocha adrenalinu do žil, a to už i pro děti od 8 let. Půjčovna se nachází u výstupu z lanovky Lipno Express, která se po krátké jarní přestávce znovu rozjede ve čtvrtek 14. dubna a bude v provozu denně od 9.30 do 18.15 hodin. Díky ní se pohodlně dostanete například ke Stezce korunami stromů, která je od 1. dubna otevřena denně od 10 do 18 hodin. Právě zde bude na Bílou sobotu probíhat bohatý velikonoční program. Budeme plést pomlázky, hledat vajíčka, soutěžit s lišákem Foxem i tancovat lidové tance s taneční skupinou Bystřina. V neděli se pak všichni sejdeme na náměstí u hotelu Element, kde budeme ve spolupráci s cukrárnou Povidloň zdobit perníčky, barvit vajíčka, hrát si a soutěžit.

Právě v hotelu Element je možné se ubytovat. Hotel disponuje rodinnými, mezonetovými i klasickými dvoulůžkovými pokoji a uspokojí každého. Pro milovníky kempování své brány zvedne už ve středu 13. dubna také kemp Modřín. Tam je možné zaparkovat s obytným vozem i karavanem, a využívat nejen přípojky na elektřinu, ale i sociálního zázemí či kuchyňky. Kemp se nachází na břehu jezera a v těsné blízkosti cyklostezky, a díky tomu i animačním programům a široké nabídce sportovišť, je v létě velmi oblíbeným místem zejména pro rodiny s dětmi. Rezervaci na letní sezónu je možné udělat už nyní.

Velikonoční menu ve Stodole a Povidloni

Ke svátečním dnům patří také tradiční sváteční pokrmy. Ty si skvěle vychutnáte v lipenské Stodole i Povidloni. Šéfkuchař Michal Hruda sestavil velikonoční menu, na kterém nebudou chybět lahůdky jako jehněčí hřebínky s tymiánovou omáčkou, kopřivová nádivka s uzeným masem, jarní vajíčkový salát nebo hráškový krém s hašlerkovým prachem.  Cukrárna Povidloň a její šéfcukrář Michal Mandys zve na tradičního velikonočního beránka z třeného těsta se sušenými meruňkami, mazanec, čokoládové kraslice s pusinkami i bezlepkové „vejce na hniličko“ – jogurtový mousse s meruňkovým pyré.   Stodola má otevřeno každý den od 11 hodin do půlnoci, do Povidloně můžete zajít denně od 8 do 19 hodin.

http://www.lipno.info

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here