BABÍ LÉTO NA MONÍNCI

0
1005

Areál Monínec je vybaven novým Aktivity parkem, ale i terasami s hřištěm a bazénem. U horní stanice lanovky je od letoška rovněž objekt Poštovny, jenž byl původně na naší nejvyšší hoře Sněžka. Zkusit zde můžete navíc i bikepark. K tomu se v září a říjnu přidají některé akce.

Léto nemusí končit již v srpnu. Stačí zavítat na Monínec, který leží na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje. O víkendech zde můžete navštívit například Aktivity park, kde najdete novou kuličkovou dráhu, lanový park, junior park, tubing, discgolf, lukostřelbu, bungee trampolíny či indoor dětskou hernu.

Půjčit si můžete také horské koloběžky. Nechybí však ani 2,5kilometrová rodinná biková trať, kterou se svým týmem navrhnul dvojnásobný mistr světa v biketrailu Josef Dressler. Pro vášnivé bikery se pak nabízí 1,5 kilometru dlouhá trať.

Pod Hotelem Monínec, odkud je překrásný výhled do údolí oblasti Českého Meránu, se v průběhu července otevřely nové terasy, jejichž součástí je bazén a dětské hřiště. Můžete tu posedět a zároveň se občerstvit.

Ještě o několik desítek metrů výše je napravo od výstupu z místní lanovky nejstarší česká Poštovna. Uvnitř je stálá expozice o stopadesátileté historii tohoto objektu a současně také informační centrum celé místní oblasti Toulava.

V areálu se koná pravidelně řada akcí. Od 20. do 22. září to bude relaxační pohybový víkend a v sobotu 5. října potom tradiční Chainless Race. I když se jedná o poněkud bláznivou jízdu na kole bez řetězů, je program připravený i pro ty méně odvážné bikery. Zvlášť přitom jezdí muži a ženy. A o co se jedná? Prostě si z kola sundáte řetěz, necháte se nahoru na start vyvézt lanovkou a poté již následuje jízda dolů. Vyhrává ten, kdo celou trať projede nejrychleji. Akci pořádá magazín a obchod 720.cz. Více o tom, jak příjemně, nebo i s mírným adrenalinem strávit konec léta a začátek podzimu najdete na internetových stránkách www.moninec.cz.

www.moninec.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here