Dolním Poohřím s vlastní střechou

0
681

Cestovatelům, kteří milují nezávislost a svou ‚střechu nad hlavou‘ si raději vozí s sebou, nabízí region podél řeky Ohře spoustu lákavých míst. Největším centrem vyznavačů kempování je přehrada Nechranice, oblíbená u rybářů, sportovců, jachtařů i všech milovníků vodních radovánek.

Turistický ruch na Nechranicích, které přehradily řeku Ohři mezi Kadaní a Žatcem, se soustředí především do Vikletic na jižním břehu. Návštěvníci si tu mohou užívat rybolovu, všech nemotorových vodních sportů i cyklistiky, neboť kolem vede značená Cyklostezka
Ohře. Přímo ve Vikleticích najdete v kempech dostatek místa pro stan, karavan nebo obytný vůz.
Kemp Vikletice může navíc nabídnout i ubytování v chatkách nebo vám půjčit obytný přívěs. Sousední Kemp Nechranice je oblíbený především u jachtařů, kterým poskytuje veškeré zázemí od ubytování po vstupy do vody. V létě tu pořádají také kurzy pro jachtaře včetně dětí nebo handicapovaných. Kousek od Nechranické přehrady, v místech, kde řeka Ohře ještě teče ve svém korytě, nabízí ubytování ATC Hradec u Kadaně. I zde si můžete vybrat z mnoha typů ubytování a rybařit.
Oblíbeným je také Autokemp Prunéřov s koupalištěm s kvalitní horskou vodou. Kromě chatek a srubů tu najde místo sedm desítek stanů a 25 karavanů. Součástí areálu je i restaurace.
S královským městem Kadaň je kemp spojen cyklostezkou. Řeka Ohře je oblíbená u vodáků, a tak její horní tok lemuje i celá řada kempů a vodáckých tábořišť.
Příjemný malý kemp přímo u řeky s výhledem do zámeckého parku najdou vodáci v Klášterci nad Ohří. Přímo na místě je možné si půjčit loď a vyrazit na řeku.
Zcela jinou atmosféru nabízí kemp v údolí Debéřského potoka v Peruci na Lounsku. Je ideálním výchozím bodem pro poznávání památek Dolního Poohří – nově otevřeného zámku přímo v Peruci, zámků v blízkém Pátku a Libochovicích, tajemného nedostavěného chrámu v Panenském Týnci nebo lounského gotického kostela Benedikta Rejta.

https://www.dolnipoohri.cz/

https://www.branadocech.cz/

Nechranice camp

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here