Podzim v sedle kola

0
793

V Libereckém kraji se letošní letní sezóna povedla! Byla ve znamení objevování SKRYTÝCH SKVOSTŮ. Každému se při vyslovení nejmenšího kraje vybaví něco jiného, ale určitě nikdo nezapomene a na mysl mu hned přijde velkolepý Ještěd, Máchovo jezero, Trosky a snad i Harrachov.

Se skrytými skvosty však mají návštěvníci možnost objevit i ta méně známá, přesto krásná místa a nebát se velkého davu turistů. Skryté skvosty obsahují 21 tipů na výlet, které potěší jak rodiny s dětmi, tak aktivní turisty. Vypravit se mohou do Lužických hor za slony nebo do Máchova kraje, kde vystoupají na Mount Everest Čech – Ralsko.

Tam však zábava nekončí a Liberecký kraj se rozhodl přijít s dalším nápadem jak potěšit své návštěvníky a potěší především cyklonadšence. Stačí nasednout na kolo s novou cyklobrožurou a souborem parádních map a poznat přírodní krásy celého kraje od Českého ráje přes Máchův kraj, Jizerské a Lužické hory až po vrcholky Krkonoš. Brožura je vybavena všemi potřebnými informacemi včetně terénu, délky, časové náročnosti a samozřejmě mapou s vyznačenými výletními místy. Že nejste aktivní cyklista? To nikoho trápit nemusí! Z cyklobrožury si vybere i ten, kdo na kolo tak často nenasedne. Cestu si každý vždy může uzpůsobit podle svého a odvážlivci si snad troufnou i na ty nejobtížnější trasy, které na ně v brožuře čekají. Na každého pak čekají místa jako je rozhledna Císařský kámen, Kittelovo muzeum nebo vodopády Jedlová. Na podzim také doporučujeme návštěvu TOP atraktivit kraje, které už budou bez obrovských davů. Co takhle zkusit cyklostezku okolo Panské skály, nebo si vyšlápnout samotný Ještěď? Či se projet po vršcích skal v oblasti Hruboskalska? To vše je na podzim možné 🙂 Jenom tu Sněžku opravdu nepokoušejte!

Liberecký kraj je cyklostezkami jen protkaný a právě proto ani zde cyklodobrodružství nekončí. Každý z turistických regionů přichází s vlastní cyklomapou s deseti unikátními místy, které zkrátka musíte vidět! Kromě těchto top deseti míst budou na mapičce vyznačená další zajímavá místa, které budete moci po cestě navštívit včetně bike parků a singltreků. Pro ty, kteří milují projížďku na kole nedotčenou přírodou, jsou právě tyto mapy ideální volbou! Hustá síť cyklotras však vaše kola zaveze i na středověké hrady, zříceniny i zámky. S cyklomapami bude mít každý cyklista možnost přiblížit se k tradicím každého z turistických regionů a jejich lidových řemesel. Trasu lze uzpůsobit i pro ty menší cyklisty, kteří se svým objevováním teprve začínají. V putování po kraji dopomohou i cyklobusy nebo vlaky – speciální linky, díky nimž se člověk dostane přesně tam, kam potřebuje. Jezdí i o babím létě! Aktuální jízdní řády najdete na stránkách www.idol.cz v záložce Turistika. A kompletní výlety a vše potřebné pro putování je na webu: https://www.liberecky-kraj.cz/

Facebook: Region Liberec
Instagram: @regionliberec
Youtube: Liberecký kraj – cestou necest

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here