Kultura, vinobraní a víkendové výlety do podzimní přírody Ústeckého kraje

0
857

Hudební festival nebo Třebívlické vinobraní a další podzimní kulturní akce nabízí neopakovatelné zážitky turistům a návštěvníkům Ústeckého kraje.

Dne 12. září v parku u zámku v Třebívlicích se koná letošní hudební festival pod širým nebem. Dopravit se můžete pohodlně linkou U10, která bude na akci posílena. Vlaky budou zastavovat ve všech zastávkách linky. Vzhledem k omezenému parkování
doporučuje organizátor využití dopravy Ústeckého kraje. Kulturní program zajistí od 13 hodin pro návštěvníky skupina Jelen, od 15 hodin vystoupí nafrněná Barbora Poláková, poté Support Lesbiens, Ewa Farna a od 21 hodin ATMO music. Vstup na akci je zdarma.

Zámecké vinařství Třebívlice se nachází v oblasti Českého středohoří. Vinice vTřebívlicích jsou součástí nejstarší viniční oblasti v Čechách, která byla založena darovací listinou Spytihněva II. v roce 1057 a poté povznesena českým králem Karlem IV. Ve středověku byla po Praze druhou největší vinařskou oblastí v Čechách. Nacházelo se zde 400 hektarů vinic. Třebívlické víno pochází z tratí Pod Hazmburkem, Koskov, Pod Skršínským vrchem a Pod Šepetelským vrchem. Dnešní rozloha vinohradů je 35 hektarů.

Česko-německá mobilní galerie při festivalu ELBE DOCK 2020

Unikátní světelné umělecké dílo, galerie, prostor pro setkávání s veřejností a studenty a vzájemné propojení česko-německé kultury. To je Česko-německá mobilní galerie při festivalu ELBE DOCK 2020. Mezinárodní festival dokumentárních filmů ELBE DOCK (ELBE DOCK) vznikl v roce 2018 původně u příležitosti udílení Ceny Pavla Kouteckého (Cena PK) z roku 2007 pro nejlepší dokumentární filmy. V posledních letech se program rozšířil o představení aktuálních trendů, o přehlídku německých dokumentů česko-německého kulturního a studentského programu. Galerii vyšperkovali studenti Sofie Sováková a Jindra Jandečka.

Přijďte se přesvědčit na vlastní oči. Slavnostně otevíráme v pondělí 17. 8. v 18:00 a program bude až do 17. 9. 2020 /Mírové náměstí Ústí nad Labem (17. 8.–1. 9.) – prostor před kinem Hraničář (2. 9.–17. 9.)/ – denně 18– 22:00

Projekt Česko- německé mobilní galerie při festivalu ELBE DOCK 2020 a Česko-německý program festivalu ELBE DOCK 2020 v Drážďanech podpořila Evropská unie z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci programu „Ahoj sousede. Hallo Nachbar. Interreg V A / 2014-2020, prostřednictvím Fondu malých projektů v Euroregionu Elbe/Labe.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here