Již XIX. historické slavnosti ve Zruči nad Sázavou budou nejen plné zbroje, bitev a šermířského umění, ale též plné rozličné hudby.

0
1196
SONY DSC

V sobotu 3. srpna bude v zámeckém areálu připraven celodenní historicko-zábavný program s návštěvou Napoleona Bonaparte pro všechny věkové kategorie. Děti se mohou těšit na kejklíře, pohádku nebo se naučit odlévat kule do pušek, dospělí na šerm, hudbu, tanec, polního felčara nebo naučné tabule o době Napoleona Bonaparte. Pro všechny je připraven dobový jarmark a závěrečné společné vystoupení v duchu bitvy u Wagramu z roku 1809. Večer na zámku bude pokračovat koncertem v barvách SeMaForu, kde zazní nejznámější písně Semaforu a letním kinem s filmem Bohemian Rhapsody.  Program skončí kolem půlnoci.

Program Historických slavností začíná v deset hodin na náměstí MUDr. Svobody představením programu a ukázkou šermířského umění. Poté se vydá historický průvod přes celé město až do zámeckého parku. Pak již následuje předem daný scénář, kde se střídají vystoupení taneční, šermířská i divadelní. Návštěvníkům se představí i polní felčar. Celé Historické slavnosti uvádí známý moderátor Zdeněk Vrba. Příjemnou atmosféru na Historických slavnostech v zámeckém parku budou dokreslovat dobové hudby Querela a Calata. Při návštěvě historických slavností ve Zruči nad Sázavou je možné navštívit i zámek, Kolowratskou věž, Vodácké muzeum a další expozice zámeckého areálu.

SONY DSC

Historické slavnosti proběhnou letos již po devatenácté, v kulturních akcích Středočeského kraje mají již své nezastupitelné místo, těšíme se opět na zámecký park plný hřmění zbroje a dobové hudby.“ řekla vedoucí odboru kultury Mgr. Martina Fialová.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here