Za velkými památkami do Parku miniatur v Kowarech

0
868

Zajímá Vás, co můžete dělat o prázdninách? Co navštívit? Přijeďte do Parku miniatur památek Dolního Slezska v Kowarech. Najdete zde víc jak 60 miniatur. Naše modely jsou památky nejen z celého Dolního Slezska, ale také z českého a německého příhraničí.

S každou památkou Vás seznámí průvodci. Většina miniatur je venku, část je vystavena v hale a v kavárně. Procházka mezi miniaturami je skvělá možnost, jak zblízka poznat region. Jestli jste skutečné památky Dolního Slezska navštívili, pak je v Parku uvidíte úplně jinak.

Každý rok přibývají do expozice nové miniatury. Za posledních pět let vzniklo 13 modelů.

Začátkem května 2018 se návštěvníkům představilo centrum Karpacze v miniatuře. Město se právem řadí mezi perly Krkonoš. Při vstupu do Parku proto můžete obdivovat kostel Nejsvětějšího Srdce Ježíšova, kostel Navštívení Panny Marie, soudní hospodu „Bachus“ a muzeum turistiky a sportu. V roce 2019 obohatil expozici evangelický kostel z Rzasniku. Roky 2020 a 2021 se věnovaly památkám v Jelení Hoře. Nejdříve vznikla rozhledna „Hříbek“, jejíž originál se nachází na návrší Křivoústého na severozápadním okraji města. O rok později byla postavena miniatura paláce Paulinum, který dnes slouží jako hotel.

První májové dny roku 2022 se expozice rozrostla o šest nových miniatur ze zámeckého areálu v Bukowiec. Uvidíte například vyhlídkovou věž, opatství, dům zahradníka nebo napodobeninu řeckého chrámu. Pokud si chcete prohlédnout originály, tak jsou od Kowar vzdáleny jen 5 kilometrů.

Úspěch v soutěžích

Tříčlenný tým žákyň studijního oboru Cestovní ruch ze Střední školy Lomnice nad Popelkou představoval v soutěži Profi Go 2020 – turistický produkt Park miniatur památek Dolního Slezska Kowary. Velké finále soutěže proběhlo v rámci doprovodného programu veletrhu cestovního ruchu Regiontour v Brně. Děvčata si z brněnského výstaviště odvezla ceny od UNESCO.

V soutěžní přehlídce turisticko propagačních materiálů TOURISTPROPAG 2022 na veletrhu cestovního ruchu Regiony v Lysé nad Labem obsadil Park miniatur památek Dolního Slezska Kowary v kategorii „Turistický průvodce“ bronzovou příčku.

www.park-miniatur.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here