MĚJTE SE V MEJTĚ!

0
1072

Královské věnné město Vysoké Mýto s více než sedmisetletou historií se pyšní krásnými místy a památkami.

Do centra města, kterému dominuje největší čtvercové náměstí v Čechách, se vstupovalo třemi branami. Do dnešních dob se dochovaly Pražská a Litomyšlská brána. Z Choceňské zůstala již jen věž.

Z věže Pražské brány je překrásný výhled na město a pro návštěvníky bude přístupná od 29. června do 8. září. Aktuální otevírací dobu zjistíte v informačním centru, kde si také můžete domluvit komentovanou prohlídku městem. V rámci ní byste neměli minout kostel sv. Vavřince s největším oltářním obrazem malíře Petra Brandla nebo zbytky hradeb s kamennými deskami připomínajícími důležitá data v historii města.

Na automobilovou tradici Vysokého Mýta odkazuje Muzeum českého karosářství nebo autodrom, který je dějištěm mnoha motoristických závodů. Sami si zde můžete v půjčovně vyzkoušet jízdu motokárou.

Nadšenci cyklistiky si zase přijdou na své na trailových tratích na Vinicích. Součástí lesního areálu je ještě pumptracková dráha a venkovní tělocvična. A pokud počasí dovolí, navštivte Tyršovu veřejnou plovárnu, jednu z největších přírodních a zároveň nejstarších veřejných plováren v České republice.

Celou letní atmosféru doplňují tradičně letní akce v Amfiteátru M-klubu nebo na náměstí Přemysla Otakara II. Návštěvníky z širokého okolí jistě přiláká multižánrový hudební festival Týden hudby od 19. do 23. srpna, studentský festival Gymjam 6. září nebo Městské slavnosti od 6. do 7. září, které budou letos zakončeny koncertem Michala Hrůzy a kapely Hrůzy.

www.vysoke-myto.cz

FOTO: Ivan Krejza, Aleš Felgr, Michaela Kotrbová

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here