Objevte nejkrásnější památky Karlovarského kraje!

0
710
Hrad Loket

#mozaikazazitku

Je libo romantický zámek nebo hrad s tajemnými poklady? Sychravé podzimní dny na sebe jistě nenechají dlouho čekat a jak bývá zvykem, některé památky s koncem října na čas uzavřou své brány. Právě teď máte ale ještě šanci vydat se po stopách králů, barokních mistrů i umělců.

Hrad Loket

Na skále v zákrutě řeky Ohře, se nachází místo spojené s legendami i živou kulturou. Hrad láká do svého vězení s expozicí útrpného práva nebo muzea historických zbraní.

Zámek Chyše

Zámek Chyše

Karel čapek proslavil zámek ve svých mistrovských dílech Krakatit nebo Věc Makropulos. V místním pivovaru vám navíc načepují pivo dle staročeské receptury.

Zámek Valeč

Zámek Valeč

Prohlédnete si barokní zámecké zahrady i lapidárium se sochami Matyáše Brauna. Vydejte se křížovou cestou k vyhlídce, odkud se můžete pokochat neobyčejným pohledem na barokní stavby města Valeč.

Chebský hrad

Chebský hrad

S dějinami jediné štaufské falce na našem území je spjato mnoho významných historických událostí jako královská svatba, nebo vražda pobočníků knížete Albrechta z Valdštejna.

Hrad Vildštejn

Hrad Vildštejn

Do hlubin středověku zve jeden z nejstarších hradů v Čechách. Po prohlídce spočiňte ve zdejší hodovně s historickým menu.

Zámek Kynžvart

Zámek Kynžvart

Zámek Kynžvart leží uprostřed nádherné krajiny Slavkovského lesa bohaté na léčivé prameny a další přírodní zdroje. Mezi skvosty zámku patří socha bohyně Diany, zlatá zámecká jídelna a kabinet kuriozit knížete Metternicha.

www.zivykraj.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here