PROŽIJTE DEN V NOVÉM JIČÍNĚ

0
1220

Nový Jičín, město ležící v severovýchodní části České republiky, v malebné kotlině na jižním okraji Moravské brány má za sebou mnohé úspěchy, stejně jako pády. Složitý osud byl však pro něj připraven i za první republiky. Těžké to měl především židovský a český lid, který ve 20. letech minulého století tvořil pouze 30 % obyvatel města.

Ekonomicky však bylo město na špičce. V Novém Jičíně pracovaly pouze 3 továrny, ty ale produkovaly 50 % veškeré výroby v republice, i proto se město pyšnilo dokonce titulem „město milionářů“. Projděte se po stopách první republiky a objevte spoustu zajímavých míst. V informačním centru si nezapomeňte vyzvednout mapu, která Vás bude provázet.

V prvorepublikovém duchu pokračujeme i během oběda. Vychutnejte si jedinečnou atmosféru restaurace a kavárny jako za časů, kdy se ještě jmenoval Heinrichshof a scházely se tu přední osobnosti své doby. Ochutnat můžete tyto pokrmy – Domácí pražskou šunku, Dorůžova pečený rostbíf či Hedvábný dort. A že nevíte, kde Heinrichshof najdete? Zkuste hledat pod názvem hotel Praha.

Hutfabrik Johann Hückel’s Söhne byla jedna ze tří již zmíněných továren. Dnes se jí neřekne jinak než Tonak. O výrobě klobouků vypráví příběh expozice, kterou najdete v Návštěvnickém centru se sídlem v Laudonově domě na náměstí. Zahrajete si na módního návrháře, vyrobíte si klobouček podle svých představ a navíc se skvěle pobavíte. Součástí je i stálá interaktivní expozice věnovaná proslulému generálu Laudonovi, jenž tu strávil poslední chvíle svého života.

Po prohlídce si odpočinete v nedaleké místní kavárničce, která Vám nabídne nejen výbornou kávu a nadýchaný větrníkový dort, ale třeba i něco ostřejšího. Je libo First Republic sour? Ochutnáte a přenesete se do roku 1918, chutná totiž jako tenkrát.

Těšíme se na Vás v Návštěvnickém centru.

 

Návštěvnické centrum Nový Jičín
Masarykovo nám. 45/29
741 01 Nový Jičín
Tel.: +420 556 768 288
Tel.: +420 735 704 070
www.mestoklobouku.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here