Vánoce v Horském areálu Lesná

0
919

Adventní programy

Každou adventní neděli 29.11., 6.12., 13.12.,
20. 12. vždy od 13:00 do 16:00 hod.
V hrázděném a lidovém domě zhlédnete typickou vánoční výzdobu světnice, chléva a dalších částí muzeí a vychutnáte si tak idylickou atmosféru adventních nedělí. V rukodělných dílničkách si vlastnoručně vyrobíte ozdoby z přírodních materiálů, vánoční dekorace i netradiční dárky pro nejbližší. V šamotové peci hrázděného domu upečete perníčky či vánoční cukroví pod dohledem zkušených cukrářek.

Součástí programu je také prohlídka  krušnohorského betléma a pekla v životní velikosti, dále prodej vánočních věnců, medu a dalších vánočních předmětů. Ti nejmenší mohou ozdobit vánoční stromeček nadílkou pro lesní zvířátka a nakrmit domácí zvířátka ve zdejší farmičce.

Vánoční výuková nabídka pro školy – NESEM VÁM NOVINU

Jako každý rok nabízí Vzdělávací a rekreační centrum Lesná v době vánoční kombinovaný výukový program zaměřený na vánoční zvyky a obyčeje v nejkrásnější formě.

Přiblížíme žákům vánoční tradice s využitím výtvarných a kreativních řemeslných technik. Děti si vyzkouší staré vánoční zvyky a obřady, v rukodělných dílničkách si vlastnoručně vyrobí ozdoby z přírodních materiálů, vánočná dekorace i netradiční dárky a ozdobí vánoční stromeček nadílkou pro lesní zvířátka. Součástí programu je také komentovaná prohlídka muzea a ukázka betléma v životní velikosti, příběh Marie a Josefa, i dalších biblických postav, výstava louskáčků a točících pyramid. Více informací na: herzanova17@seznam.cz

PEKLO V LESNÉ

Soubor řezbářských děl na téma „Peklo“ ukáže dětem i dospělým postavy s rohy, drápy, ocasem a kopytem, ale i lidské svědomí, protiklad dobra nebo knihu hříchů. Sochy vznikly při sochařském sympoziu v Horském areálu Lesná. Autory těchto soch jsou Patrik Adamec, Miloslav Jiran, Jiří Lain, David Fiala a Milan Bezaniuk.

Svatá rodina – kouzlo krušnohorského betléma

Sedmnáct postav betléma vyřezaných ze špalků dubového dřeva v životní velikosti mohou
zájemci spatřit již první adventní neděli 29. 11. 2020 v Horském areálu Lesná. Celé sousoší, které tvoří Ježíšek, Panna Marie, sv. Josef, tři králové Kašpar, Baltazar a Melichar, anděl, pasáček, pastýř, dvě ovečky, krušnohorský slévač, babička s vnučkou, krušnohorský muzikant a vědma, kráva a oslík bylo dílem osmi řezbářských mistrů a vznikalo od roku 2014. Betlém byl dokončen v červenci 2016, z toho posledních 6 jmenovaných soch vzniklo v rámci „Krušnohorského sochařského sympozia 2016, které bylo finančně podpořeno z Fondu malých projektů – Programu spolupráce Česká republika – Svobodný stát Sasko 2014 – 2020 “.

Krušnohorské vánoční cukroví přímo ze šamotové pece

Letos poprvé nabízíme jedinečné vánoční cukroví pečené v šamotové peci krušnohorského hrázděného muzea v Lesné. Kvalitní regionální suroviny, poctivé máslo, domácí vajíčka, ořechy, marmeláda, ale i hodně lásky, pracovitosti a především zkušeností, to vše je samozřejmostí pro přípravu krušnohorského cukroví na Váš vánoční stůl. Připravujeme pro Vás řadu cukroví podle receptů našich babiček, několik druhů cukroví ze světlých i tmavých, pečených či nepečených těst, zdobenými polevami, plněnými náplněmi, vánočky, štoly…

Více informací ohledně objednávek naleznete na webových stránkách Horského areálu Lesná.

HORSKÝ AREÁL LESNÁ
www.horskyareal-lesna.cz
www.krusnehory.eu
Facebook: Horský areál lesná

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here