Výstava fotografií manželů Kocourkových v Pivovarském muzeu v Plzni

0
1089

Anna Kocourková a Karel Kocourek patří již bezmála 50 let k nejvýraznějším plzeňským fotografům, kterým se podařilo prosadit v evropském kontextu.

Poprvé svou tvorbu představují v historických prostorách Pivovarského muzea v Plzni na společné autorské výstavě Specific Place. Pozoruhodná expozice je volně přístupná od 6. března do 26. května, denně od 10:00 do 17:00.

Výstava Specific Place nabízí reprezentativní průřez tvorbou manželů Kocourkových za posledních 20 let, včetně novinek prezentovaných začátkem roku na úspěšné výstavě HUHUKOKO v Pasově.

Část fotografií vznikla speciálně pro Pivovarské muzeum – v hledáčku byl areál pivovaru Plzeňský Prazdroj.

Ve vystavených dílech jsou patrná společná východiska tvorby Anny a Karla Kocourkových. Průsečíkem kolekce velkoformátových fotografických obrazů je městská poetika. Prostory jako nádraží, silnice, výkladní skříň nebo schodiště odkazují na novou věcnost.

První výstavu s názvem Fotografické obrazy uspořádali manželé Kocourkovi v Plzni v roce 1971. Od 90. let pravidelně vystavují doma i v zahraničí a realizují mezinárodní umělecké projekty. Karel Kocourek v roce 1990 otevřel vlastní fotografický ateliér pro umění a reklamu, kromě profesionálních reklamních fotografií se věnoval i volné tvorbě většinou v cyklických řadách s tematickým zaměřením na vztah člověka a přírody. Fotografickou tvorbu Anny Kocourkové charakterizuje citlivost obrazového typu.

Plzeňský Prazdroj, a.s.
U Prazdroje 64/7, 301 00 Plzeň
www.prazdrojvisit.cz

Plzeň – TURISMUS, p.o.
Náměstí Republiky 41, 301 00 Plzeň
www.visitplzen.eu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here