ZA POUTAVOU HISTORIÍ TACHOVSKÉHO HRADU I ZÁMKU

0
1087

Zámek v Tachově stojí na místě bývalého středověkého královského hradu. Dnešní klasicistní podobu získal na přelomu 18. a 19. století a více než 150 let sloužil jako hlavní rodové sídlo knížecího rodu Windischgrätzů.

Po druhé světové válce budova chátrala a v 70. letech prošla celkovou rekonstrukcí. Pro turisty je zámek přístupný od r. 2014. V přízemí zámku je instalována stálá expozice, která se věnuje historii města Tachova a také historii samotného hradu a poté zámku. V prvním patře se nachází zámecký okruh připomínající život 3 generací tachovských Windischgrätzů.

Návštěvníci projdou zámeckou kaplí, žlutým salónem, dvěma menšími místnostmi, které se nacházejí vedle nejreprezentativnější místnosti zámku, tzv. obřadní místnosti – dříve přijímací salon. Tato místnost vyniká překrásnými empírovými štukaturami. Dále pak zámecký okruh pokračuje knihovnou/pracovnou, loveckou chodbou a zámeckou jídelnou. Do zámeckého okruhu se podařilo navrátit a vystavit celou řadu původního vybavení – exponátů, které se zde v minulosti skutečně nacházely a patřily knížecímu rodu Windischgrätzů.

V dalších dvou patrech se po celý rok konají krátkodobé výstavy.

Zámek je přístupný celoročně, vždy od středy do neděle 10–17 hod.

Tachovský zámek
Rokycanova 1, 347 01 TACHOV
Tel.: +420373 700 893
E-mail: info@tachovskyzamek.cz
www.tachovskyzamek.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here