MALÁ ÚPA – VELKÁ ZÁBAVA

0
1144

Ski areál Malá Úpa je zimní středisko ve východních Krkonoších, které je díky své poloze v 1 050 m n.m. jedním z nejvýše položených středisek v České republice.

Vysoká nadmořská výška a automatické zasněžovací systémy ručí za kvalitní sněhovou pokrývku po celou sezónu. Nově si v letošní sezóně zalyžujete na 6,1 km sjezdovek modré a červené obtížnosti. Sjezdovky obsluhuje celkem devět vleků. Pro běžkaře jsou připraveny dvě běžecké tratě.

Pro děti a začátečníky jsou v areálu k dispozici dětské SKIMU parky s vyškolenou obsluhou. Celým areálem projíždí dvě linky skibusů, které jsou pro lyžaře ZDARMA.

Propojení areálů Pomezky a U Kostela

Jednou z novinek je propojení areálů Pomezky a U Kostela – Prodloužili jsme vlek Kolbenka a připravili pro vás dvě spojky – Moravanskou a Vlčí, díky kterým se rychleji a snadněji přesunete mezi areály. Tím se areál zvětšil o 2,6 km sjezdovek. Skibusová linka bude zkrácena do zastávky Kolbenka. (Pokud bude v průběhu sezóny nedostatek sněhu, prodlouží ji až k Moravance, jak mnozí návštěvníci znají) Je potřeba si užívat Krkonoše víc lyžařsky a více ekologicky.

Půjčovna – vše na místě

V areálu najdete dvě půjčovny. Jedna se nachází přímo naproti Infocentru v areálu U Kostela. Druhou najdete na Pomezkách. V areálu najdete tři lyžařské školy, které nabízí služby jak výuku klasických zimních sportů, tak i speciální programy speciálních zimních disciplín: POMESKI, MUSS a SKI 7 ACADEMY.

Nejvýše položené kluziště v ČR!

Nově najdete kluziště v nadmořské výšce 1 060m, kousek od SKiMU Housu. I letos se můžete těšit na pravidelné veřejné bruslení a samozřejmě i pro romantiky ponecháme večerní bruslení. V Malé Úpě máte možnost zapůjčení bruslí, hokejky a rezervace celého kluziště.

Denní bruslení: SO, PO a ČT 13:00 – 16:00
Večerní bruslení: ÚT a PÁ 18:00 – 20:00

SKiMU House je horská restaurace & Aprés-ski s přímým výhledem na sjezdovku Pomezky. Restaurace sází na kvalitní občerstvení a servis. Můžete si vybrat z denně obměňované nabídky hotových jídel tradiční české kuchyně, polévek, ze stálé nabídky smažených pokrmů nebo domácí pizzy. Nabídku doplňují čerstvé voňavé domácí koláče. Pod spodní stanicí vleku U Kostela vás čeká bar a občerstvení U Dědka a báby s posezením uvnitř i na terase.

Jak k nám?

Z Prahy se k nám dostanete po dálnici D11/E67 směrem na Hradec Králové, nebo po silnici 10/ E65 směrem na Mladou Boleslav.

SKiMU a.s.
Horní Malá Úpa 130542 27 Malá Úpa
Tel.: +420 499 111 024
E-mail: info@skimu.cz
GPS souřadnice: 50°44‘45.7“N; 15°49‘23.82“E
www.skimu.cz


 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here