DOLNÍ MORAVA – SKVĚLÉ LYŽOVÁNÍ A ZIMNÍ ZÁŽITKY

0
1852
Užijte si jízdu na Mamutí horské dráze

Horský resort Dolní Morava je ideálním místem pro vaši rodinnou dovolenou. V zimě hrají prim skvěle upravené a vzájemně propojené sjezdové tratě o délce 10,4 km s garancí sněhu, v letním období není radno minout dětské zážitkové parky s obřím mamutem, adrenalin park či prosluněnou Stezku v oblacích.

Pokud zůstaneme u zimy, letošní novinkou je výstavba prakticky nové sjezdové trati od horní stanice lanovky U Slona směrem ke sjezdovce Kamila. Můžete si zvolit méně náročnou trasu od Slaměnky po modré v rámci areálu Sněžník a vyhnete se tak prudším úsekům sjezdovek „Áčko“ nebo „Béčko“. Vyznavači delších kopců zase ocení ojedinělý nepřetržitý sjezd v délce 3 kilometrů při komfortním převýšení 560 metrů – sjíždějte ze Slamníku až ke Slonovi na jeden zátah.

Projedete také kolem unikátní panoramatické restaurace Skalka přímo pod Stezkou v oblacích. Její největší chloubou je jedinečná konstrukce s posuvnou prosklenou střechou, která se při slunečných dnech pro všechny milovníky zimní pohody otevře. Na Dolní Moravě můžete během dne přibrzdit a občerstvit se v dalších 6 restauracích či barech, a to přímo na sjezdovce.

Zábavu nejen pro děti nabízí při lyžování areál U Slona. Rodinná trať Fun trail je letos opět delší s novými klopenými zatáčkami a terénními vlnami. Rozšíření se dočkala také crossová trať pro pokročilejší a mohou si ji vyzkoušet běžní lyžaři i snowboardisté. Závodní verze této trati bude dějištěm Světového poháru ve snowboardcrossu v únoru 2021.

Nedávno otevřená Mamutí horská dráha, jedna z nejdelších bobových tratí na světě, se převlékla do zimního kabátu. Při jízdě dolů projedete 25 bleskurychlých zatáček, dvojitou 360° otáčku dvanáct metrů nad zemí, osmičkovou smyčku, podzemní tunel a zhoupnete se na několika terénních zlomech. Prostě adrenalinový prožitek se vším všudy.

Kromě toho jsou na Dolní Moravě připravené další zimní zážitky, jako třeba První stopa, kterou si vychutnají hlavně milovníci ranního manšestru, jízda rolbou, skupinový výstup na skialpech nebo večerní sáňkování na osvětlené dráze v délce 2,5km. Ve dvou půjčovnách najdete vše, co potřebujete ke zdolávání místních svahů. Vyzkoušet můžete nejnovější modely lyží, ale také skialpové sety.

Dětské skipasy jsou dostupné pro děti až do 15 let, zvýhodněné ceny pro dospělé platí také při nákupu skipasů online.

www.dolnimorava.cz


ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here