SKIAREÁL LIPNO UDÁVÁ TREND V ZÁBAVĚ.

0
1016

Zábava, zábava, zábava, to je aktuální trend, kterým se ubírá rodinné lyžování ve Skiareálu Lipno. Největší jihočeské lyžařské středisko klade důraz na zábavu při lyžování. V areálu vyrostla zbrusu nová snowcrossová trať, dvousedačková lanovka a sjezdovka „Lipenská“ pro rodiny s dětmi.

V letošní sezoně došlo k rozšíření skiareálu o dvě nové sjezdovky a také o dvousedačkovou lanovku. Současný trend rodinného lyžování je zaměřen na zábavu, proto je jedna z nových tratí zábavný Snowcross. Zábavu na svahu zde reprezentují dvě skicrossové tratě s tunelem, měřený slalom a snowpark. Nový Snowcross tak bude již třetí tratí tohoto typu. Z celkových zhruba 13,5 km lipenských sjezdovek je nyní čtvrtina pojata právě s ohledem na zábavu.

O nový Snowcross na Lipně se zajímá také Czech Snowboardcross team, skupina kolem olympijské vítězky ve snowboardcrossu Evy Samkové. Ti by zde chtěli vytvořit zázemí pro českou reprezentaci a trať využívat pro trénink závodníků. Lipno by se tak stalo jedním ze dvou míst v České republice, kde reprezentace trénuje. Czech Snowboarcross team přitom už několik sezon pořádá na Lipně zimní a letní kempy, na kterých děti trénují právě jízdu na prkně.

Nákup skipasů online

Další významnou novinku ve Skiareálu Lipno představuje změna v systému prodeje skipasů. Lyžaři si je v zimě nakoupí v samoobslužných pokladnách, jako nosič bude sloužit karta hosta Lipno.card. Namísto současných čtyř klasických, vzniklo dvanáct samoobslužných pokladen. Doba odbavení se dle provedené studie a zkušeností z alpských středisek zkrátí z pěti na tři minuty oproti klasickým pokladnám. Skipas si lyžaři nabijí na čipovou kartu Lipno.card, která je propojena s jejich registrovaným online účtem. Při další návštěvě si tak mohou skipas nakoupit přes internet z domova a na Lipně vyrazit rovnou k turniketům.

Skipasy pro rodiny

Nová forma odbavení přináší také několik změn v tarifech. Těmi nejzajímavějšími jsou zvýhodněné jednodenní rodinné skipasy. Ty zahrnují celkem čtyři typy od jednoho dospělého s jedním dítětem po dva dospělé a dvě děti. Tento skipas pak vychází levněji než sleva na dětský skipas při nákupu dospělého v předchozích sezonách. Druhým skipasem zaměřeným na rodinnou klientelu je takzvaný rodičovský přenositelný skipas. Jedná se o jednodenní skipas, který mohou využít dvě dospělé osoby. Cena tohoto skipasu je navíc nižší než dva dvouhodinové skipasy, které v těchto případech rodiče využívali.

Kouzelná lyžařská škola

Pro nejmenší lyžaře jsou nachystány oblíbené animační programy s maskotem lišákem Foxem. Ten se v létě naučil kouzlit a své umění využije i v zimě. Lišáka Foxe potkají děti nejčastěji ve výukovém hřišti Fox park.

Zimní akce chystá také Stezka korunami stromů, která je otevřena po celý rok. Na vrcholu čtyřicet metrů vysoké vyhlídkové věže je umístěn směrohled, který pozorovatelům digitálně popisuje místa a vrcholky v dohledu. Vidět je odtud také hladina jezera s bruslařskou ledovou magistrálou. Pro lyžaře, kteří si zakoupí pěti a vícedenní skipas bude vstup na Stezku zvýhodněn o 25 %.

www.lipno.info


 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here