SKI&BIKE ŠPIČÁK OPĚT LÁKÁ NA TOP SLUŽBY

0
1479

Šumavský Ski&Bike Špičák patří mezi tradiční TOP české lyžařské areály. Zároveň si dlouhodobě udržuje i cenově přívětivou nabídku. Najdete tu sportovní sjezdovky v kombinaci s lehčími tratěmi pro rodiny s dětmi.

Raritou skiareálu je nejprudší česká sjezdovka – Šance, se sklonem až 100 % (45°). Na rodinné sjezdovce Spodní Šance pak stojí trať měřeného slalomu s fotobuňkou na měření rychlosti a tři úseky funline, letos nově i s tunelem. Koná se tu večerní lyžování vždy ve středu, pátek a sobotu od 18:30 hodin.

Na sjezdovce Lubák už léta funguje profesionály vybudovaný snowpark Freestyle Area, užijí si ho i méně zdatní lyžaři a děti. Zázemí pro lyžování dětí/ začátečníků představují cvičné svahy pod hotelem Sirotek, sjezdovka pod hlavním parkovištěm a na ni navazující Spodní Šance. Prostor před nástupem na lanovku je určen pro nejmenší děti včetně pohyblivého koberce a dětského hřiště. Běžkaři mají tříkilometrový okruh přímo v areálu a v okolí desítky km upravovaných stop.

„Stále patříme k cenově nejvýhodnějším českým TOP lyžařským střediskům a ceny některých skipasů jako například rodinná jízdenka jsou u nás trvale nejlevnější. Tento trend držíme už druhé desetiletí,“ shrnuje cenovou politiku Ski&Bike Špičák jeho ředitel Vladimír Kasík. V nabídce již několik let figuruje i jediný společný skipas pro oblast Železnorudska – mimo Špičák zahrnuje střediska Belveder a Nad Nádražím.

Lyžařská škola Ski&Bike Špičák bude letos kromě domovského areálu a dvou výše jmenovaných železnorudských středisek premiérově zajišťovat výuku i na Alpalouce. Nabízí také individuální kurzy pro nejmenší děti ve věku 3-4 let. Oblíbené víkendové lyžařské kurzy pro děti od 6 let i dospělé startují v letošní zimní sezoně 12. ledna 2019. Doprava autobusy z různých částí Plzeňského kraje je zajištěna včetně obědů a celodenního zázemí vytopené haly. Půjčovna lyží je každou sezonu vybavena novými lyžemi značky Rossignol. Dále nabízí vybavení pro skialpinisty, sněžnice, sáně, fatbike (jízdní kolo na sníh), snowscoot (hybrid snowboardu a kola), biski pro vozíčkáře, kompletní servis lyží a snowboardů.

INFOBOX

• celkem 8,5 km sjezdových tratí
• 7,7 km technicky zasněžovaných tratí
• 1 x čtyřsedačka
• 7 vleků
• 1 x dětský koberec
• 860–1 202 m n.m.


Ski&Bike Špičák
E-mail: info@spicak.cz
www.spicak.cz


ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here