ZIMNÍ SEZÓNA V KRUŠNÝCH HORÁCH

0
2203
KRUŠNÉ HORY ŠNĚRUJÍ SEVEROZÁPADNÍ HRANICI ÚSTECKÉHO KRAJE. PATŘÍ K NEJVÍCE NAVŠTĚVOVANÝM HORÁM V ČESKÉ REPUBLICE. MODERNĚ VYBAVENÁ LYŽAŘSKÁ STŘEDISKA, SNADNÁ DOSTUPNOST A KVALITNÍ SLUŽBY, JSOU ZÁRUKOU SKVĚLÉHO LYŽOVÁNÍ A ZIMNÍCH SPORTŮ.

Novinky na Klínovci Skiareál postupně modernizuje zasněžování do téměř plně automatizovaného systému. Celkem disponuje areál 147 sněžnými děly. Modernizace zasněžování zefektivní jeho proces a výrazně zkrátí i jeho dobu. Novou posilou vozového parku je nová rolba na úpravu sjezdovek v nejvyšší výkonnostní třídě. Celkový počet roleb pro úpravu povrchu sjezdovek je nově sedm. Pro letošní zimní sezonu nedošlo ke zdražení většiny celodenních a hodinových jízdenek. Jednodenní jízdné zůstává v běžné sezoně 680,- Kč. Pro nadcházející sezónu, zavede skiareál v nejvíce exponovaných termínech mezi vánočními svátky a v únoru tzv. top sezónu, v níž budou jízdenky dražší o několik procent oproti standardní sezoně. Velkou vizí do budoucna, na zimní sezonu 2018/2019 chystá areál propojení areálu Klínovec se skiareálem Neklid. V tuto chvíli intenzivně pracují na projektech propojení a plánuje se vybudování modré propojovací lyžařské cesty. V další sezoně dojde k rozšíření sjezdovky Dámská, k čemuž má skiareál potřebná povolení i vyčleněné finanční prostředky.
Klínovec je hlavně součástí InterSkiregionu Klínovec-Fichtelberg. Pokud si zakoupíte na Klínovci skipas na min. 1,5 dne, pak vám platí i v německém areálu Fichtelberg. Mezi vrcholy jezdí každou hodinu Skibus.

Sport centrum Bouřňák Bouřňák ve výšce 869 m n. m. patři mezi nejvyšší vrcholy východního Krušnohoří. Bouřňák je vhodnou lokalitou pro rodinné lyžování. K dispozici je 6 sjezdovek s celkovou délkou přes 6 km a kapacitou 3 190 osob/ hodinu. Pro děti a začínající lyžaře je připravena sjezdovka „Údolíčko“. Pro mírně pokročilé je připravena Hrobská sjezdovka, která se jako jediná nachází na jižním svahu. Skialpové stezky v okolí lyžařského areálu jsou značené. Tento projekt skialpových tratí se optimisticky jmenuje SKIALP NAD HROBEM. Nástupním místem většiny tras je parkoviště v Mikulově, kde se nachází souhrnná mapa. K sestupům slouží sjezdovky.

Aktuální informace najdete na WWW.SCBOURNAK.CZ