Muzeum města Prahy

0
1012

zve školní skupiny, zájmové skupiny dětí, a také rodiče s dětmi na programy v expozicích a výstavách.

Bohatý doprovodný program nabízí výstava Město jako přízrak/Pražské inspirace Jaroslava Foglara v domě U Zlatého prstenu. V suterénu tohoto domu ožila Stínadla z knih Jaroslava Foglara.

Zájmové dětské skupiny a školy mohou využít pátrací hru ve výstavě s názvem Tajemná Stínadla. Tato hra je základem programu pro žáky ZŠ Vítejte ve Stínadlech, který trvá 90 minut a seznámí hravě s Foglarovým světem a některými oddílovými hrami.

Rodiče s dětmi mohou využít pátrací hru, upravenou pro individuální účastníky. Třeba se ukáže, že rodiče mohou dětem pomoci s jednoduchým šifrováním a dalšími úkoly.

Sady karet pro individuální i skupinovou hru jsou připraveny v pokladně objektu.

V pokladně domu U Zlatého prstenu lze také získat slepou mapu k venkovní hře Stínadla, která je dalším doprovodným programem k výstavě Město jako přízrak. Zavede hráče na 17 míst a umožní jim získat celkem 17 pamětních kartiček. Hrát je ji možno až do března 2022.

Ke stálé expozici v domě U Zlatého prstenu nabízí Muzeum města Prahy programy pro školy, které jsou věkově odstupňovány. V prvním patře expozice je to Praha Karla IV. – střed Evropy, ve druhém patře Praha Karla IV. – středověké město. Zajímavý je i program Co po sobě zanechali Pražané Karla IV., který propojuje minulost se současností na tématu odpadového hospodářství.

Zámecký areál Ctěnice zve na výstavu Pat a Mat… a je to! zejména žáky mladšího školního věku a rodiče s dětmi. I zde se můžete těšit na program Kutilovy trampoty pro školní a zájmové skupiny.

Podskalská celnice na Výtoni je otevřena pro veřejnost o víkendech a pro školní skupiny, které si objednají některý z lektorských programů, i v úterý a ve čtvrtek. Můžete se vydat na Vycházku Podskalím, anebo přímo v expozici prožít programy Jak ploul strejda František, Zaniklé Podskalí či Plnou parou vpřed!

 

Muzeum hlavního města Prahy
Hlavní budova MMP na Florenci je uzavřena
z důvodu rekonstrukce.
Dům U Zlatého prstenu
Týnská 6, Praha 1
Podskalská celnice na Výtoni
Rašínovo nábřeží 412/30, Praha 2
Zámecký areál Ctěnice
Bohdanečská 259/1, Praha 9 – Vinoř
www.muzeumprahy.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here