Novoměstská radnice v Praze nabízí podzimní pecky!

0
541

V historických prostorách této krásné památky na největším evropském náměstí na vás s příchodem podzimu čekají nové výstavy, oblíbené festivaly i hudební pecky. Můžete též vystoupit po 221 schodech na vyhlídkovou věž či dorazit i s těmi nejmenšími členy rodiny.

Kromě Neviditelné výstavy, stálé expozice o historii Nového Města Pražského či putovní výstavy Stopy židovské přítomnosti v Praze 2 zde bude od 14. 9. k vidění po dobu tří měsíců výstava k oslavě 80. narozenin děl známé výtvarnice Emmy Srncové. V době od 1. 11. do 24. 11. vystaví na nádvoří své dosud největší dílo – Jablíčkový betlém. Od 15. 9. do 2. 10. díky spolku Palaestra vstoupíte do světa českého malíře Aldina Popaji a následovat budou další i výstavy.

Během zářijových Dnů evropského dědictví EHD 2022 si užijete i slevy a prodlouženou otevírací dobu. 2. října si pochutnáte na cizokrajných pochoutkách i dosud málo známých pokrmech na Festivalu delikátních chutí, který navazuje na tradici neformálního setkání sousedů z blízkých i vzdálenějších koutů Prahy, výletníků z celé České republiky i návštěvníků ze světa, kteří si na Novoměstskou radnici již zvykli přicházet i za skvělým gastronomickým zážitkem.

Ve dnech 11. – 12. 10. si můžete vyzkoušet česká řemesla na festivalu workshopů Řemesla živě. Záměr akce zůstává stále stejný – dostat se do přímého kontaktu s představovanými řemesly a pod odborným dohledem poznat práci s dlátem, štětcem jehlou, drátem, papírem či s malým robotickým ramenem spojeným s počítačem. Vstup na oba festivaly je zdarma. 19. září pořádá již po druhé na Novoměstské radnici benefiční aukci organizace Dobré víly dětem. Dražit se bude pestrá škála atraktivních položek a napínavé chvíle dražitelům okoření humor herce Petra Vančury v roli moderátora.

Nejmenší návštěvníci mohou s rodiči navštívit dětské představení Dnes provází Minor nebo Bruncvík a lev, účastnit se mohou i některé z posledních letošních komentovaných prohlídek radnice a od 21. do 24. 9. užívat Hry a hlavolamy na již 26. interaktivní prodejní výstavě. 8. 10. se koná 12. Rudolfínský ples s kostýmovou povinností renesance a raného baroka Evropa a když 28. 10. ukončíte projekt Měsíc věží a rozhleden ČR 2022 výstupem na ochoz věže s českou vlajkou a fotoaparátem, své snímky budete moci poslat do zajímavé fotosoutěže.

Pro milovníky hudby jsou připraveny k výběru všechny žánry, čeští i zahraniční interpreti. Na podzim zde proběhnou téměř dvě desítky koncertů, konat se budou ve Velkém sále i pod širým nebem na nádvoří.

Hudební cykly:

NOVOFEST 2022
STYLOVÉ VEČERY 2022
BOBEŠ FEST
CO ČECH, TO MUZIKANT!

Koncerty:

Maok – Mezi nebem a zemí
31. mezinárodní hudební festival Mladá Praha
Lieder Company – Známě neznámí / V omamné záři měsíce
Nombulelo Yende – Operní naděje
Tingvall Trio (Švédsko, Kuba, Německo)
Kühnův smíšený sbor – Dialogues Chorales
Christian Sands Quartet
a další

Podrobné informace o všech plánovaných akcích pro veřejnost naleznete v programu na webových stránkách www.nrpraha.cz.

FOTO: Kateřina Marešová; archiv NR Praha

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here