Babí léto tradičně ve znamení vína a kultury!

0
447
Červnová neděle na Vltavě; foto Ladislav Sitenský

Jako každé září zveme letos v termínu 16.–18. 9. všechny přátele dobrého vína a burčáku, městských slavností, tradic, hudby a zábavy na největší a nejstarší vinařský svátek v Čechách – Mělnické vinobraní 2022.

Návštěvníky čeká kromě degustací, historického tržiště a pouťových atrakcí bohatý program na několika scénách, mezi hlavní hvězdy budou patřit Sto zvířat, Olga Lounová, Mig 21, Wohnout, Tatabojs, Lety Mimo, Brutus, Lágrima, Velký dechový orchestr MKD Mělník, Ondřej Ruml, Madam Royal, Flamengo, Doctor Victor, Back To Roots, Průdušky, Original Vintage Brass Band, Musica Canora, Django Jet, Gerald James Clark, Circus Brothers, Hromosvod či Neřež.

Září přinese hned dvě výstavy, které společně připomenou Ladislava Sitenského. Významný fotograf ve svém díle zachytil boje na západní frontě za druhé světové války, známé jsou jeho fotografie Prahy a krajinářská tvorba. V městské knihovně bude 13. 9. zahájena interaktivní výstava na motivy dětské knihy Hurá na kajak! Výstava navazuje na knihu, v níž byly poprvé publikovány unikátní historické fotografie Ladislava Sitenského, které uvedli autoři Milada Rezková, Lukáš Urbánek a Jakub Kaše do nových souvislostí. Výstava v knihovně proběhne souběžně s výstavou fotografií Ladislava Sitenského Soutok času v galerii Ve Věži, jejíž vernisáž se koná 21. 9. Výstava ve městě na soutoku Labe a Vltavy představí Sitenského blízký vztah k vodě a vodním tokům, vystaveny budou snímky od konce 30. let do konce let 50., od Vlnky na Želivce přes Pradleny u Vltavy po romantiku říčních břehů. Zároveň s vernisáží proběhnou veřejná čtení z knih současných evropských autorů v rámci projektu Noc literatury. Kromě galerie Ve Věži budou profesionální i amatérští umělci číst také v kulisárně Masarykova kulturního domu, zapojí se samozřejmě i městská knihovna.

V prostorách MKD bude od 9. 9. probíhat výstava olejomaleb tří mělnických výtvarnic s poetickým názvem JAM v obrazech.

 

Mělnické kulturní centrum, z.ú. – Mekuc
U Sadů 323, 276 01 Mělník
Tel.: +420 315 622 612
E-mail: info@mekuc.cz
www.mekuc.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here