Přijďte si užít bohatý kulturní program v samém centru Prahy

0
834

Kam? Na Novoměstskou radnici na Karlově náměstí.

V reprezentativních prostorách jedné z nejkrásnějších kulturních památek v Praze budete moci strávit čas lásky, s přáteli či rodinou se rozloučit s barevným jarem a přivítat teplé léto. Užijete si překrásnou jarní vyhlídku na matičku Prahu z ochozu téměř sedmdesátimetrové věže dostavěné v roce 1456, na jejíž ochoz vede 221 schodů, výstavy, komentované prohlídky, divadelní představení a milovníci hudby budou vybírat z dvou desítek koncertů.

V bývalém bytě věžníka se nachází stálá expozice o historii Nového Města Pražského a panoramatické Praze, v pokladně věže putovní výstava Stopy židovské přítomnosti v Praze 2 a další výstavy bude hostit galerie ve věži. Výtvarná škola Marie Sibaiové Art House Atelier, pořádající výtvarné kurzy pro veřejnost, uvede od 5. do 29. května v Galerii v přízemí výstavu Poesie barev. Od 3. 6. do 3. 7. zde vystaví své obrazy advokát Marek Obrodina, výstavu autor pojmenoval 1. pětiletka. Kromě toho pokračuje i Neviditelná výstava.

Chcete-li se doslova ocitnout v dobách Karla IV., přijďte na komentovanou prohlídku radnice, která je vhodná i pro děti. Historicky zajímavé prostory uvidíte i během oblíbeného divadelního představení Dnes provází Minor.

Ve Velkém sále v I. patře, na jehož stěnách jsou zbytky nástěnných maleb z 16. století a z jehož oken byli kdysi svrženi radní během první pražské defenestrace, se po celý rok konají koncerty a hudební festivaly. V květnu a červnu jich bude téměř dvacet. Benefiční koncert Silou hlasu, koncerty společenství hudebníků, zpěváků a klavíristů Lieder Company, několik koncertů mezinárodního hudebního festivalu České doteky hudby, operní gala Iván Ayón-Rivas a Mattia Olivieri. Vystoupí zde i duo Joey Calderazzo & John Patitucci a duo Beautiful Strings, trio Shalosh, hudební skupina GaRe či český hráč na australský domorodý nástroj didgeridoo, Ondřej Smeykal. Proběhne tu též koncert vítězů Interpretační soutěže pedagogických fakult ČR s mezinárodní účastí, jeden ze Stylových večerů se smyčcovým orchestrem Harmonia Praha, koncert ZUŠ Lounských a další.

Podrobné informace o všech plánovaných akcích pro veřejnost naleznete v programu na webových stránkách www.nrpraha.cz.

FOTO: Petra Baďurová, Miroslav Bárta, archiv NR

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here