AKTIVNÍ PODZIM V SUŠICI

0
1218
Sušice – náměstí

Hledáte příjemnou dovolenou s možností výletů do přírody, návštěv památek, příjemného relaxu v sauně či bazénu, završené nějakým kulturním zážitkem bez davu turistů? Pak je Sušice jistě dobrou volbou.

Sušice – kaple Anděla Strážce

Sušice je krásná v každém ročním období a podzim zde již není tolik turisticky vytížený. Nudit se u nás ale určitě nebudete. Sušická pavučina, síť 20 km pěších stezek po Sušici a okolí, nabízí příjemné procházky po městě s poznáním historických památek i při řece Otavě v lesoparku Luh, kde je nesčetné množství cestiček k prozkoumání. Součástí pavučiny jsou i výlety na vyhlídková místa, kde budete mít Sušici jako na dlani. Jste-li sportovně založení, můžete navštívit oblíbené hřiště pro seniory v parku u ZŠ T. G. Masaryka nebo si půjčit elektrokola a vyrazit na hrad Rabí nebo Velhartice či jen tak při krásné řece Otavě po Otavské cyklostezce. Chcete si zasportovat raději v teple? Pak si zahrajte squash nebo bowling v hotelu Pekárna v Sušici. Širokou nabídku sportovních aktivit nabízí také Sportoviště města Sušice.

Sušice – hřiště pro seniory

Po náročném dni si užijete zábavu v krytém plaveckém bazénu. V sauně či vířivce si prohřejete svaly a načerpáte pozitivní energii. Večer můžete zajít do kina nebo posedět v některé z mnoha útulných kaváren a restaurací. Kdo chce navštívit zajímavou výstavu, může zajít do Galerie Sirkus v budově kina anebo do výstavních prostor sušické radnice. Historii můžete poznat v Muzeu Šumavy, kde se dozvíte nejen o sirkách, které Sušici proslavily, ale uvidíte také např. bohatou sbírku šumavského skla, kapucínskou knihovnu nebo cínový poklad. Každou celou hodinu se také spouští mechanický betlém, který zobrazuje město Sušici a představuje tradiční řemesla staré Šumavy.

Sušice – hřiště pro seniory

Přijměte pozvání do našeho malebného města. V Sušici si každý najde to své.

Městské informační centrum Sušice
náměstí Svobody, 342 01 Sušice
Tel.: +420 376 540 214
E-mail: icsusice@mususice.cz
www.mestosusice.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here