Lanový park v Teplicích

0
783

Pro všechny, co mají rádi adrenalin, překonávání překážek a vlastních hranic, je právě lanový park v centru města Teplice to pravé.

Dětská trasa

Trasu tvoří 14 domečků. Tyto domečky jsou přepojeny visutými lávkami, na kterých jsou nainstalovány překážky určené k překonávání. Bezpečnost je zajištěna použitím ochranných sítí, které zachytí případný pád. Na atrakci je bezpečný volný pohyb dětí bez nutnosti jištění.

Celková kapacita trasy je 140 osob (počítáno pro osoby o hmotnosti max. 80 kg). Tělesná výška není omezena, ale osoby s výškou nad 190 cm musí dbát zvýšené opatrnosti. Dětská trasa je určena dospělým a dětem již od 3 let. Děti do 7 let mají vstup povolen pouze s přímým dozorem dospělé osoby.

Rodinná trasa

Trasu tvoří 12 překážek, které jsou nainstalovány mezi ocelové sloupy s přestupnými plošinami. Bezpečnost je zajištěna systémem průběžného samočištění Saferoller, doplněným na nástupu o zatahovací naviják. Pro zajištění bezpečnosti je uživatel povinen použít osobní ochranné prostředky: úvazek, přilbu a jistící set. Instruktor poskytne uživateli informace o manipulaci s vybavením, proveze jeho kontrolu a přidělí výstroj přiměřenou tělesné stavbě uživatele. Na trenažéru uživateli demonstruje způsob použití jistícího systému, nechá uživatele jej vyzkoušet a před nástupem na první překážku zkontroluje výstroj. Na trasu se vstupuje po žebříku a směr pohybu je určen pořadím překážek. Maximální počet osob
na jednotlivé překážce je 1 osoba. Maximální počet osob na přestupní plošině jsou 2 osoby. Maximální počet osob na žebříku je 1 osoba.

Celková maximální kapacita trasy je 20 osob. Hmotnost ani tělesná výška nejsou omezeny, ale osoby s tělesnou výškou nad 190 cm musí dbát zvýšené opatrnosti z důvodu snížené podchodné výšky v některých částech trasy.

Rodinná trasa je určena dospělým a dětem od 7 let. Děti do 10 let mají vstup povolen pouze s přímým dozorem dospělé osoby.

Lanovka

Lanovka je atrakce, umožňující prostřednictvím kladky sjezd uživatele na laně napnutém mezi sloupy. Trasa obsahuje 2 úseky délky přibližně 2x 34 metrů. Úseky jsou rozděleny sloupem, na který uživatel dojíždí a následně se z něj spouští na druhý úsek.

Vstup i sestup na Lanovku je prostřednictvím žebříku, směr pohybu je určen: z nejvyššího sloupu přes středový na nejnižší. Maximální počet osob na jednotlivém úseku je 1 osoba. Maximální počet osob na jedné přestupní plošině jsou 2 osoby. Maximální počet osob na žebříku je 1 osoba.

Celková maximální kapacita Lanovky je 3 osoby + případný doprovod instruktora. Atrakce je určena osobám o hmotnosti min. 40 kg a max. 130 kg. Tělesná výška není omezena. Atrakce je určena dospělým a dětem od 12 let. Děti do 15 let mají vstup povolen pouze s přímým dozorem dospělé osoby.

INFOBOX:
• Největší lanový park v Ústeckém kraji
• Více než 20 překážek
• Unikátní místo s možností parkování
• 3 velké atrakce v rámci jednoho parku
• Pro děti již od 3 let
• Zázemí s terasou a občerstvením
Park se skládá ze tří celků: Dětská trasa, Rodinná trasa a Lanovka.
Otevírací doba: 10 – 20 hodin

LANOVÝ PARK TEPLICE
Na střeše Kauflandu
u Stadionu Na Stínadlech
Čs. dobrovolců 2815, 415 01 Teplice
www.lanovyparkteplice.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here