Barevný podzim v Táboře

0
792

11.-13. září
Táborská setkání – 29. ročník festivalu
s podtitulem 600 let na hoře Tábor

Můžete se těšit na velký rynek, dobytčí plácek, punkovou plovárnu, putování malého práčete, uličku neřesti, folkovou plovárnu, hudební Střelnici, dětský ráj, design plácek, živé ulice, teen zónu, šermířská vystoupení a ohňovou show na Velkém Šanci, seniorskou Trafačku a mnoho dalšího. Z hudebních kapel vystoupí například Amadeus Prague Quintet, Hot Sisters Swing Band, Vltava, Turbo, Balage Band feat. Tereza Kopáčková, Merta a Band, Michal Ambrož a Hudba Praha, Volant, Peshata, Těžká pára, Pouličníci, Rebule, Elthin, Svišti v orchestřišti, Swing Band Tábor, Laskat, Corazón, Spadané listí, Tomáš Průša a Jan Sládek, Spolektiv, Cihelna a spol., Semtam, Bolech, His Master´s Voice Band, Dvoutakt, Dixie Street Band a další. Vstupné zdarma!

4. října
Pocta hvězd Táboru – 600 let města

Symfonický koncert Epoque Symphony Orchestra v čele s fenomenálním houslistou Janem Mráčkem. Jeden z nejslavnějších světových koncertů pro housle a orchestr, Koncert D dur P. I. Čajkovského, ve spojení s jednou z nejúspěšnějších symfonií L. van Beethovena, Symfonie č. 7., A dur, slibuje jedinečný hudební zážitek v Divadle Oskara Nedbala. Slavnostní koncert oslaví nejen 600 let od vzniku města Tábora, ale také připomene výročí 250 let od narození L. van Beethovena, které je v roce 2020 připomínáno na všech světových pódiích. Dirigent: Tomáš Brauner. Vstupné: 440, 390, 340 Kč.

10. října
Tábor s párou

Výlety parními vlaky do Chýnova, Božejovic, Plané nad Lužnicí a Chotovin s lokomotivou 434.2186 zvanou „Čtyřkolák“ v čele, výstava lokomotiv a vozů Elinka, Bobinka aj., výstava vojenské techniky, výstava v historickém voze pana Simbartla, výstava o historii od starověkých obchodních stezek až po současnou železnici, komentované prohlídky, vystoupení kapely Švejk-Band a další. Vstupné: jízdenky do parních vlaků, doprovodný program zdarma.

28. října
Den republiky

Oslava dne vzniku samostatného československého státu. Prezentace táborských sdružení, spolků a institucí, divadelní, hudební a taneční představení.

www.visittabor.eu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here