Broumovsko je učebnice, přijeď si v ní zalistovat!

0
1005

Vzdělávací a kulturní centrum Broumov se sídlem v benediktinském klášteře oživuje dění na Broumovsku. S jeho letní nabídkou vzdělávacích a kulturních aktivit, která je určena všem věkovým skupinám, se rozhodně nudit nebudete!

Kromě prohlídek historických částí benediktinského kláštera je pro Vás připraven každý den
od 10 hodin různorodý interaktivní program, který je tematicky provázaný s regionem. Můžete si zahrát na přírodovědce, zkoumajícího krásu živé i neživé přírody krajiny Broumovska, tkalce ve městě opředeném textilní historií, mnišského písaře ve středověkém klášterním Skriptoriu, Guttenberga juniora v knihtiskařské dílně či barokního malíře.

Kromě každodenního dopoledního programu nabízíme jednou za měsíc Sobotní aťas, který je určen rodinám s dětmi se zájmem o umění. Sobotní aťas navazuje na aktuální výstavu výrazné české výtvarnice Venduly Chalánkové „Knihovna“, která je do konce prázdnin otevřena v Dětské galerii Lapidárium. Pokud se chcete uměním kochat celičký den, doporučujeme navštívit Galerii Dům a klášterní zahradu, kde můžete vidět současné umění od předních umělců.

Poslední pozvánka patří hudbě. Pokud milujete koncerty pod širým nebem, neměli byste si
nechat ujít hudební program našeho ArtCafé, které po celé léto pořádá open air vystoupení v klášterní zahradě.

Chcete zažít vše a jste zdaleka? Není problém. Po večerní procházce můžete ulehnout přímo v klášteře v Domě hostů, v jedné z renovovaných mnišských cel. A novou energii můžete načerpat také v klášterní kavárně nebo restauraci U Tří růží, kde na vás čeká moderní gastronomie s inspirací ve starých klášterních recepturách.

VZDĚLÁVACÍ A KULTURNÍ CENTRUM BROUMOV
E-mail: vkcb@klasterbroumov.cz
E-mail: ma@klasterbroumov.cz
www.klasterbroumov.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here