Podzimní a zimní dny strávené na Turnovsku

0
754
Hruboskalsko

Zveme Vás do podzimního Českého ráje, kdy stromy hrají všemi barvami a mlha, která vystupuje ze skal, dotváří tajemnou atmosféru této krajiny.

Turnov – náměstí

Ten, kdo vyhledává klid, ho zde v podzimním a zimním ročním období určitě nalezne. Neváhejte a vydejte se objevit některé ze skalních měst v okolí. Nejblíže Turnovu leží malebné Hruboskalské skalní město s mnoha krásnými vyhlídkami, v němž se nachází i jeden z nejstarších hradů Českého ráje, hrad Valdštejn. V okolí Turnova dále naleznete i množství krásných zámků, například zámek Hrubý Rohozec či zámek Svijany, kde se pořádá množství adventních a vánočních akcí. Vyhlášený je i zámek Sychrov, který je otevřen celoročně.

Hrad Valdštejn

Za Vaši návštěvu stojí i samotné město Turnov, které se právem pyšní názvem město drahého kamene a šperku. Budete-li se chtít nejen v chladných dnech na chvilku ohřát, doporučujeme návštěvu Muzea Českého ráje v Turnově. Mimo expozice mineralogie, archeologie, historie aj. tu naleznete i nedávno otevřenou expozici horolezectví. Touto unikátní expozicí se muzeum může chlubit jako jediné svého druhu u nás. Návštěvníka provede od historie skalního lezení až po současnost.

Spoustu informací a zajímavostí najdete na:
www.cesky.raj.info
www.infocentrum-turnov.cz

 

Regionální turistické informační centrum
Skálova 84, 511 01 Turnov
Tel.: +420 484 803 041-2
E-mail: info@turnov.cz
www.infocentrum-turnov.cz

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here