Regionální českolipský výrobek roku 2020

0
742

Česká Lípa vyhlásila 8. října společně s městem Nový Bor vítěze již druhého ročníku soutěže Regionální českolipský výrobek roku 2020.

Soutěžilo se ve třech kategoriích: potraviny, řemesla a umělecké výrobky, oděvní a textilní tvorba. Cílem soutěže je podpořit a mediálně zviditelnit šikovné řemeslníky z regionu. Mezi finalisty se zařadili Novoborský pivovar s pivem Ležák Král, Michal Sabáček z Volfartic se zrajícím ovčím sýrem, PVO s.r.o., Zákupy s papírovou nasazovací hlavou čerta „Krampuse“, Anna Mikešová z Pihelu s rokajlovou soupravou, Radek Musil z Kamenického Šenova s ručně vyrobenou fujarou, Věra Najbrtová z Nového Boru s dekorativní panenkou Nanynkou, Lenka Košnarová s dárkovou krabičkou pro miminko a MYM-eco Martina Benešová s udržitelnou módou. Absolutní vítězkou se v letošním roce stala Ivana Hollanová z Mimoně. Odbornou porotu oslovily její Bezlepkové mrkvánky. Do soutěže bylo přihlášeno celkem 96 výrobků, a právě Bezlepkové mrkvánky získaly nejvyšší ocenění.

Toto výborné sladké pečivo lze zakoupit v České Lípě ve vegetariánské jídelně Šambhala, ve Zdravé výživě v Obchodním domě Banco a v Lípa bezobal a kavárna na Škroupově náměstí, v Koláčkárně u Salvátora v Jablonném v Podještědí a nově i v Pekařství u Lančů v Novém Boru. Přijeďte vyzkoušet vyváženou vynikající chuť Bezlepkových českolipských mrkvánků, jistě si na nich pochutnáte i vy.

Regionální turistické informační centrum
Tel.: +420 734 260 895, 487 881 105-106
E-mail: rtic@mucl.cz
Facebook: Město Česká Lípa
Instagram: mestoceskalipa
www.mestoceskalipa.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here