Zažít Afriku i Vánoce během letní dovolené? Ve Dvoře Králové nad Labem je to možné.

0
767

Výlet do Afriky už nemusí být jen sen. Ve dvorském Safari Parku na vás čeká největší kolekce afrických zvířat v Evropě.

Královské věnné město malebného Podkrkonoší nabízí také řadu historických a kulturních památek. V městském muzeu se můžete postupným otevíráním šuplíků a skříněk seznámit s tradicí výroby vánočních foukaných ozdob, která je zde stále živá. V expozici textilního tisku, díky původním strojům, doplněných množstvím vzorníků, látek či modrotiskovou dílnou, nahlédnete pod pokličku nejen tiskařům, ale i designérům, rytcům a vzorkařům. Je zde pro vás připravena i malá tiskařská dílna, kde si můžete pomocí ručně vyráběných forem ozdobit látku podle vlastní fantazie. Královedvorská plovárna Tyršovo koupaliště vás přenese do 30. let minulého století. Můžete zde odpočívat ve stínu krásných vzrostlých stromů, k dispozici jsou dva velké bazény a dětské brouzdaliště.

Pohled na město z ptačí perspektivy vám umožní vyhlídková věž kostela sv. Jana Křtitele, ve kterém můžete navštívit i slavnou kobku, místo nálezu Rukopisu královédvorského.

Děti jistě uvítají možnost si zasoutěžit s turistickou hrou Toulky nejen Královédvorskem, ve které se sbírají známky či hledají a překreslují piktogramy v přírodě. Hraje se o prodloužené víkendové pobyty např. v Lázních Bělohradu, v Safari Parku, na Kuksu a o další krásné ceny.

Pravidla soutěže a další tipy na výlety naleznete na: www.dvurkralove.cz

MĚSTSKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM
DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM
Švehlova 400,
544 01 Dvůr Králové nad Labem
Tel.: +420 499 321 742
mobil: +420 730 182 895
E-mail: info@mudk.cz, Facebook: @infodvur
www.dvurkralove.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here