Na výlet za dinosaury

0
1080

Letošní léto bude ve znamení výletů, ať už delších či kratších a vždycky bychom na nich chtěli zažít něco zajímavého. Výlet za dinosaury je ale pro celou rodinu nejen zajímavý, ale nezapomenutelný. Procházet se mezi obrovskými ale i menšími tvory, kteří obývali naši planetu před miliony let je zejména pro děti fascinující. Mohou se se zvířaty konfrontovat, přirovnat se k jejich velikosti, slyšet autentické zvuky i pohyby zvířat. To vše dělá návštěvu DinoParku nezapomenutelným zážitkem pro celou rodinu. Navštívit můžete DinoParků hned několik, my jsme si vybrali nakonec ten v Plzni, ale další můžete projít v Praze na Harfě, v Ostravě, Liberci, Brně, Vyškově.

Naše děti se doslechli od spolužáků o novince a hned si jí chtěli také vyzkoušet. Park má totiž nové kamarády Fína Dina a Dinu Mínu. Dina Mína je trochu rebelka, která si nenechá všechno líbit, ale o svého brášku se stará a chrání ho. Fíno Dino se zase na svoji sestřičku spoléhá , ale občas jsou oba trochu divocí.

Fíno Dino a Dina Mína nás DinoParkem provedou, píšou dinosauří příběhy, skládají písničky, dá se s nimi také soutěžit a hrát si.

Přichystali jsme se na super novinku. V novém 3D filmu Zachraňte mládě, o osudu mláděte rozhodují přímo diváci v sále. Mohou hlasovat a vybrat sami variantu, která ovlivní děj filmu a osud mláděte.

Naší Zitě a i bratříčkovi Radkovi se zalíbil pavilon Do minulosti země se skutečnými artefakty z dávných dob od starohor až po dnešek. Radek obdivoval třetihorního škorpióna, Zita zase otisk křídel pravěkých vážek.

Novinkou, která se líbí snad každému dítěti je robotický Triceraptos, který se nejem hýbe, ale i čurá.

Součástí každého DinoParku je i dětské paleontologické hřiště. K objevení kostry prehistorického tvora ukrytého v písečných hlubinách potřebují malí návštěvníci štětec, lopatku a notnou dávku trpělivosti. To jsou nezbytné nástroje pravého paleontologa. My jsme si to také vyzkoušeli a musím říct, že práce paleontologa vyžaduje velkou trpělivost a mravenčí práci.

Prošli jsme poctivě celý park, fotili jsme se do rodinného alba, nemohla chybět zmrzlina a výborná palačinka. Tenhle výlet se nám opravdu povedl. Vyberte si DinoPark, který je poblíž vašeho bydliště a vyrazte se bavit, my vám upřímně tuto zábavu doporučujeme.

DinoPark ZOO Plzeň je spojen se ZOO Plzeň. Můžete navštívit jednu z těchto plzeňských atrakcí, nebo za zvýhodněnou vstupenku rovnou obě!

DINOPARK ZOO PLZEŇ
Nad ZOO 1, 301 16 Plzeň
Tel.: +420 378 774 636
E-mail: plzen@dinopark.eu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here