ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ PATŘÍ V LÉTĚ I DĚTEM!

0
1191

Zažijte s nimi pirátskou bitvu na jezeře Chmelař u Úštěku o víkendu 13.–14. července, kdy na vodě i na souši bude možné spatřit piráty, pirátské lodě, šermíře a zažít pravou pirátskou atmosféru během tří strhujících bitev. V Úštěku pak neopomeňte zajít za pravými čerty do místního čertovského sklepení.

Stejný víkend se můžete vypravit na noční prohlídky podzemních chodeb pevnostním městem Terezín, kde za světla dobových luceren poznáte město úplně jinak! O týden později pak v pevnosti proběhne tradiční Kanonfest.

Letní Litoměřice nabídnou voucher na osm barokních památek i kávu zdarma. Od 26. června do 17. září si mohou turisté již potřetí projít Okruh církevní památky po nejznámějších litoměřických vyhlídkách a kostelích. Okruh je letos rozšířen na osm zastavení. Výhodný voucher za běžnou cenu tří vstupů – 150 Kč lze využít na všech osm památek! Za každou památku navíc získávají návštěvníci razítka, a již za tři razítka pak zdarma odměnu (pivo v Biskupském pivovaru U sv. Štěpána nebo kávu v hodnotě 50 Kč ve Fér Kafe v parku Václava Havla).

Mezi Litoměřicemi a Ústím nad Labem jezdí celé léto loď. V červnu od pátku do neděle, o prázdninách od 4. července pravidelně i ve středu a ve čtvrtek. Linka DÚK 901 pořádá i řadu mimořádných plaveb! Například nedělní odpolední plavby z Litoměřic do Roudnice nad Labem – 17.6., 24. 6. a 23. 9. či na festival FEDO v sobotu 23. června nebo v 1. září na akci Historici v Roudnici. Plout můžete až do Mělníka a to 29. 7. a 26. 8. nebo na Štětský jarmark 15. září.

Pokud máte raději cyklotoulky, využijte víkendový cyklobus! Ten vyráží o víkendu 3x denně z Roudnice nad Labem přes Litoměřice až do Velemína nebo Lovečkovic.

Pohádkový týden je naopak připraven na zámku v Libochovicích. Od 2. do 7. července pak probíhají kostýmové prohlídky pro děti a ve východním křídle pomohou děti najít ztracenou princeznu. Stejná akce se pak bude opakovat i první srpnový týden a 25. srpna se uskuteční Hradozámecká noc plná strašidel.

V historické Budyni nad Ohří bude 23. červen patřit dětem a rodinám! Od Koruny do pohádky nabídne soutěže, tržiště i pohádky pro celou rodinu. Celé léto pak ve městě probíhá letní festival Divadelní léto. O víkendu 14.–15. 7. ožije město Kelty. Festival Keltský kruh je krásnou exkurzí do minulosti našich předků.

www.stredohori.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here