MĚLNÍK OŽÍVÁ KONCERTY, DIVADLEM I LETNÍM KINEM

0
1267

Po celé prázdniny Mělník už tradičně žije pestrým festivalem Mělnické kulturní léto (Mekul), který letos vstoupil už do 7. ročníku. Pořadatelé, Mělnické kulturní centrum, o.p.s., a město Mělník, společně připravili na mnoha malebných místech starobylého města více než 70 kulturních aktivit.

Od 10. do 18. července nabídne otevřená zahrada městské knihovny zelenou oázu pro relaxaci i zábavný program pro děti i dospělé. 10. července předvede v sadech u Masarykova kulturního domu (MKD) DS Nové divadlo Mělník sérii komediálních jednoaktovek pod názvem Kratochvilné povídání. 12. července rozezní náměstí Míru hity populární kapely Buty, 15. července se zde bude divákům tajit dech nad žonglérskými artistickými výkony novocirkusové skupiny Cink Cink Cirk. 17. července představí v hale MKD studio Damúza hudební inscenaci Spal jsem s Marilyn. Každý všední den od 23. července do 3. srpna nabídne hry, lektorované workshopy, koncerty, pohádky a další aktivity pro rodiče s dětmi Letní park u MKD. 25. července vystoupí na náměstí Míru plzeňská formace Lakuna, 2. srpna přiveze divadlo Spektákl do sadů u MKD grotesky z velkoměsta Chaplinovy děti, dalším divadlem pod širým nebem pak bude Dokonalá pitomost, komedie divadla NaHraně o legendárním komorníku Jeevesovi a jeho pánu, britské inspiraci skvělého českého Saturnina. 11. srpna představí během Mělnického koštu místní vinaři to nejlepší, co jejich sklepy ukrývají. 21. srpna si neblahé události roku 1968 Mělník připomene setkáním Mělník hraje Kryla – Pamatuj! O den později proběhne koncert kapely Hudba Praha Band. Poslední velkou prázdninovou kulturní událostí bude 29. srpna na náměstí Míru Projekt = Daidalos s ohňovou show. Rockové a bluesové koncerty proběhnou i v mělnických barech na náměstí Míru, chybět nebude tradiční šermířská Bitva Rytířů Mělnických v Hoříně, improvizované letní kino v parku na Aušperku, Kinematograf bratří Čadíků a další.

Letní návštěvu města na soutoku Labe a Vltavy lze doplnit projížďkou výletní lodí Fidelio, z jejíž paluby se nabízejí úchvatné pohledy na tradiční mělnickou siluetu, zámek Mělník a chrám sv. Petra a Pavla nad historickou vinicí sv. Ludmily. Bezplatný přívoz místo uzavřeného mostu příjemně zpestří cestu turistům i cyklistům přijíždějícím po Vltavské či Labské stezce.

 

Mělnické kulturní centrum o.p.s. – mekuc
U Sadů 323, 276 01 Mělník
Tel.: +420 315 622 612
E-mail: info@mekuc.cz
www.mekuc.cz
www.ticmelnik.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here